zihninizi-dinlendirmeniz-gerektigini-gosteren-bes-isaret

ZİHNİNİZİ DİNLENDİRMENİZ GEREKTİĞİNİ GÖSTEREN BEŞ İŞARET

Gün içindeki sorumluluklarımız nedeniyle çoğu zaman kendimize bakmayı unuturuz. İş hayatımız, sosyal çevremiz ve ev hayatımızda olan sorumluluklarımızı tabii ki de yerine getireceğiz ama bunları yaparken kendimize bakmayı unutmamamız gerekir.

Zihninizi dinlendirmeniz gerektiğini gösteren beş işareti yazdık.

  1. Sürekli hasta hissetmek

Yaşanılan birçok olay strese, stres ise bağışıklığı düşürmeye yol açar. Beyninizi biraz olsun dinlendirmeniz gerekir. Uyku ve yeme düzeninize dikkat etmeyi deneyin. Yeterince uyumak ve yeterli beslenmek daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

2. Kaygılı bir ruh hali

Beyin, stres altında kaldığında negatife konsantre olma eğilimindedir. Düşüncelerinizi ve hislerinizi rahatlatmak için zamana ihtiyacınız olabilir. Haftada birkaç gün meditasyon yapmak rahatlamanıza ve kaygılarınızdan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

3. Kendine bakamamak

Elinizdeki işleri bitirmek için öğün atlıyor veya kontrollerinizi yaptırmaktan kaçınıyorsanız, yavaşlama vakti gelmiş demektir. Elbette sorumluluklar önemlidir, ancak hiçbir şey sağlığınızdan daha önemli veya daha değerli değildir. Sağlığınızı ihmal etmeyecek şekilde bir program hazırlayın kendinize.

4. Uykusuzluk

Tam alınmış bir uyku, halsizlikten kurtulmanın en etkili yollarından biridir. Uzun süredir uyku problemi çekiyorsanız eğer ters giden bir şeyler olabilir. Büyük olasılıkla, zihninizin rahatlamasını engelleyen birçok düşünce ile boğuşuyorsunuz. Bu durumu düzeltmek için profesyonel destek almaktan çekinmeyin.

5. İlgisizlik

Sürekli olarak üzüntülü, ilgisiz ve halsiz hissediyorsanız eğer, bu durumu dikkate almalı ve neler yapabileceğinizi araştırmanız gerekir.

 

 

Önceki Yazılar

EMDR YÖNTEMİ

Sonraki Yazılar

EGZERSİZ YAPMAK İÇİN BEŞ NEDEN