present

ZAMANA DAİR KİTAPLAR

 

 


An’ı yaşamayı biliyor musunuz? İşte konuya dair sizin için seçtiğimiz kitaplar! 

BEDEN, NEFES VE ZİHİN

İyileştiren Nefes-Farkına Var, T. Nhat Hanh, Martı Yayınları

Nerede olursanız olun, oturduğunuz yerde kendinize birkaç dakika ayırıp nefesinize odaklanmanız, dinginleşmenize, rahatlamanıza ve kafanızı boşaltmanıza yardımcı oluyor. Zen üstadı Thich Nhat Hanh “İyileştiren Nefes-Farkına Var” kitabında, hayatımızın önemli bir parçasını kaplayan oturma eyleminin nasıl bir aydınlanma ve kendini yenileme faaliyetine dönüştürülebileceğini basit açıklamalarla anlatıyor.

KARİYER YOLUNDA

Karar Ver, Steve McClatchy, Sola Yayınları

Aldığımız kararlar kariyer yolumuzu çiziyor. Daha üretken ve başarılı olmak için elimizden geleni yaparız ve bu yolda bazı kararlar alırız. Ancak her zaman doğru kararı verebilmek düşünüldüğü kadar kolay olmayabiliyor. “Karar Ver“, hedeflerinize ulaşmayı engelleyen bütün mazeretleri, gerekçeleri ve akla uygun hale getirmeleri anlamanızı kolaylaştırıyor. Başarıya doğru, kararlarınızı etkin hale getirebilmenizi sağlayan mantıklı, pratik ve kalıcı bir yol haritası sunuyor.

BİLİNÇLİ FARKINDALIK

Mindfulness-Şimdi ve Burada, Zümra Atalay, Psikonet Yayınları

Özellikle kişisel gelişimle ilgileniyorsanız, son zamanlarda “Mindfulness” terimini sık sık duymaya başladığınıza eminiz. Mindfulness yani bilinçli farkındalık, şimdiki an içerisinde gerçekleşenlere dikkat etmeyi, bu dikkatin niteliğini fark etmeyi ve tüm bu fark edilenleri aceleyle yargılamaksızın kabul etmeyi içeriyor. Yargılarınızı fark edebilmeniz, kabullenebilmeniz ve sabır, şefkat, akışına bırakmak gibi kavramları hayatınıza dahil edebilmeniz için yol gösterici bir kitap.

ANI YAŞAMANIN YOLLARI

Şimdiki An Farkındalığı, Shannon Duncan, Kuraldışı Yayınları

Yaşamdan zevk almanızı engelleyen stresin ve hoşnutsuzlukların nedenlerini keşfederek, yaşadığınız anın tadını gerçek bir şekilde çıkarmaya başlayabilirsiniz. Shannon Duncan “Şimdiki An Farkındalığı” adlı kitabında, geçmişten kalan duygusal yükünüzü bir kenara nasıl bırakacağınızı öğretirken, gelecek için kaygılanmak yerine şimdi ve burada sahip olduğunuz zengin deneyimlerin değerini keşfetmenize olanak tanıyor.

ANLAMLI BİR HAYAT İÇİN

Mutluluk Tuzağı, Russ Harris, Litera Kitap

Ufuk açan bu kişisel gelişim kitabında Dr. Russ Harris, milyonlarca insanın farkında olmadan mutluluk tuzağına nasıl düştüğünü ortaya koyuyor ve yeni bir yaklaşım aracılığıyla bu tuzaktan kurtulmanın etkili yöntemlerini sunuyor. “Mutluluk Tuzağı“, stres ve kaygıyı azaltmanın, korku, şüphe ve güvensizliği aşmanın, acı veren duygu ve düşüncelerle başa çıkmanın, kendinizi baltalayan alışkanlıklardan kurtulmanın, zengin, dolu ve anlamlı bir hayat kurabilmenin yollarını sunuyor.

İZLEYİN

Şimdi ya da Asla (The Bucket List)

Herkesin ölmeden önce yapmak istediklerine dair bir listesi vardır. Ancak hayat koşuşturması, ekonomik ya da özel nedenlerden ötürü sürekli bu hayallerimizi erteleriz, sanki ebedi yaşama sahipmişiz gibi. “Şimdi ya da Asla“da, sayılı günleri kalmış olan Edward ve Carter, yaşamlarının kalan kısmını yapmak isteyip de yapamadıklarını hayata geçirme arzusuyla yola çıkarlar. Hayatın bir anının bile kaçırılmayacak kadar değerli olduğunu hatırlatan, hem eğlenceli hem de duygu yüklü bir film.

 

 

Etiketler:
Önceki Yazılar

ÇOCUK KALBİNE DESTEK

Sonraki Yazılar

YA GEÇMİŞE YA DA GELECEĞE