antigravityyoga

YERÇEKİMİNE MEYDAN OKUYUN

Hem yerçekimine meydan okuyun hem de meditasyon yapın. Elbette bağdaş kurmuş bir halde, zihin gücüyle havalanmanızdan bahsetmiyoruz. Gelin sizi AntiGravity Yoga ile tanıştıralım.

Yazı: Sude Orhan

Fotoğraflar: Hakan Aydoğan

Kendinizi yerçekimsiz ortamın dinginliğine bırakın… Hamak üzerinde yapacağınız akrobatik hareketlerle esneyin ve kendinizi daha yakından tanıyın. Bunların yanı sıra güven kavramının varlığını ve etkisini en somut şekilde hissettiren AntiGravity Yoga ile aslında bir tür cambazlık yapabilirsiniz. Zira bu teknik, Broadway dansçısı ve eski jimnastikçi Christopher Harrison tarafından yüzde 60’ı yoga, geri kalanı da dans, pilates, kinesis, gyrotonic ve akrobasiden oluşacak şekilde yaratıldı. 50’den fazla ülkede uygulanan bu egzersiz, sağlıklı bir omurgaya sahip olmanın yanı sıra zihinsel ve ruhsal olarak da iyi hissetmenizi sağlıyor.

AntiGravity Yoga’nın Türkiye’deki ilk eğitmenlerinden olan Verda Kutsal, beni Levent’teki stüdyosunda ağırlıyor. Oraya gitmeden önce kafam biraz dolu olsa da dekorasyona hâkim olan pastel renklerin dinginliğiyle gevşemeye başlıyorum bile. Gözüme ilk olarak, tavandan sarkan ve çocuk salıncaklarını anımsatan beyaz, pembe ya da lila rengindeki hamaklar çarpıyor. Ters dönüşlerden haberim olduğu için biraz endişeli olduğumu söylüyorum. Bu sırada beni biraz sakinleştirip ikna etmesi için ona talepkâr bakışlar yöneltmiş olacağım ki Verda, yüzünde anlayışlı bir ifadeyle anlatmaya başlıyor.

 

 

Önceki Yazılar

AROMATERAPİ BAKIMI

Sonraki Yazılar

BAHAR ALERJİLERİNDEN KORUNMAK İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Bir cevap yazın