yeni-yil-listesi (5)

YENİ YIL LİSTESİ

Yeni yılda hayatınızı daha iyi hale getirmenin etkili yollarını arıyorsanız eğer listemize bir göz atın.

Meditasyona başlayın

Meditasyon, ruh halinizi iyileştirmeye yardımcı olur, stresi ve kaygıyı azaltır, öz saygıyı artırır ve vücudunuzun rahatlamasını sağlar. Tek yapmanız gereken meditasyon için sadece 10 dakika ayırmak. Böylelikle kendinizle baş başa kalabilir ve rahatlayabilirsiniz.

Hobi edinin

Kendinizi iyi hissetmenin en etkili yolu sevdiğiniz bir aktiviteyi gerçekleştirmektir. Sevdiğiniz şey her ne ise onu bir an önce bulun ve uygulamaya başlayın. Hobileriniz için haftada iki gün ayırmanız yeterli olacaktır.

Daha fazla bilgi edinin

Kitaplar bilgi edinmenin en mükemmel yollarından biri. Ayrıca beyniniz için de harika bir egzersiz. Sevdiğiniz türü bulun, zaman yaratın ve kitap okumayı alışkanlık haline getirin.

Mutlu olmayı öğrenin

Mutluluğu beklemek yerine hayatınızdaki küçük şeylerin yüzünüzü güldürmesine izin verin. Hayata olumlu bakmaya başlayıp negatiflikleri uzaklaştırırsanız eğer mutluluk zaten sizinle olacaktır. Her sabah ayna karşısına geçin ve kendiniz için olumlu cümleler kurun.

Hayallerinizi gerçekleştirin

Hayal etmekten asla vazgeçmeyin. İlk etapta ulaşabileceğiniz, sizi tatmin edecek hayallerinizi gerçekleştirmekle başlayın. Bu küçük tatminlerle büyük hedeflerinize ulaşma isteğiniz daha da çok artacaktır.

Duygularınızı kontrol etmeyi öğrenin

Kontrolsüz öfke, kıskançlık ve gereksiz gurur her koşulda yıkıcıdır. Duygularınızı kontrol edin, öfkelenmeyi ve kıskançlıklarınızı bir kenara bırakın. Kötü duygularla beslenmek hem ruhunuzu hem de zihninizi kirletmekten başka hiçbir işe yaramaz.

Yemek yapmayı öğrenin

Yemek yapmak, her erkeğin ve kadının sahip olması gereken temel becerilerden biridir. Yemek yapmak ruhunuzu doyurur. Çünkü yemek pişirmek duyma, dokunma, tat ve koku alma gibi duyularımızı yoğun bir şekilde kullanmanızı sağlar. Ve bu, aslında bir tür zihin egzersizi anlamına gelir.

İnsanlara karşı nazik olun

İyi tavırlar daima medeni bir toplumun en önemli parçalarından biri olmuştur. Başkalarına karşı nezaket göstermek iletişiminizi kolaylaştırır ayrıca kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

Âşık olun

Hepimizin konuşmaya, eğlenmeye ve derin sırlarımızı paylaşacağımız birine ihtiyacı vardır. Ancak doğru kişiyi bulmak deneme yanılma meselesidir. Hemen pes etmeyin, o kişi illa ki karşınıza çıkacak.

Olumsuzlukları hayatınızdan çıkarın

Sizi olumsuz etkileyen arkadaşınız, işiniz veya kötü giden ilişkiniz… Hayatınızı olumsuz etkileyen her neyse onları kendinizden mümkün olduğunca uzaklaştırın. Olumsuzluklardan uzaklaşmak derin bir nefes almanızı sağlayacak ve sizi rahatlatacaktır.

Yeni bir dil öğrenin

Yeni bir dil öğrenmek iletişim becerilerinizi geliştirmenin yanı sıra öz geçmişinizde harika bir görünüm sergileyecek ve eminim ki sizler için yeni kapılar açılmasına neden olacaktır.

Oyun oynayın

Oyun, yetişkinler için önemli bir rahatlama kaynağıdır. Ayrıca daha yaratıcı ve üretken olmanıza yardımcı da olabilir.

Ertelemeyi bırakın

2018 yılı boyunca yapmak isteyip de yapamadığınız şeylerin tüm suçlusu ertelemektir. Bu yeni yılda alacağınız en büyük karar ertelemeyi bırakmak olmalı. Yapmak istediğiniz şeyler için harekete geçin en azından ufak ufak adımlar atmaya başlayın.

Doğayla bütünleşin

Hafta sonu bir saatlik yürüyüşler gerçekleştirerek doğayla bir bütün olun. Doğayla bütünleşmek, sizi mutlu eder, daha sağlıklı hissetmenizi sağlar ve hayal gücünüzü artırır.

Günlük tutun

Günlük tutmak güçlü bir yaşam aracıdır. Düşüncelerinizi düzenlemenize, hedeflerinize nasıl ulaşacağınızı planlamanıza ve gerçek duygu ve isteklerinize ulaşmanıza yardımcı olur. 

Seyahat edin

Kendiniz için bir tatil planı oluşturun. Her yıl görmek istediğiniz bir ülkeyi ziyaret edin.

 

 

Önceki Yazılar

AŞK HORMONU

Sonraki Yazılar

LOGOTERAPİDEN İKİGAİYE