yeni-yil-listesi-iyi-bir-cinsel-yasam-icin-yapilacaklar (1)

Yeni Yıl Listesi: İyi Bir Cinsel Yaşam İçin Yapılacaklar

Daha aktif ve mutlu bir seks yaşamına sahip olmak istiyorsanız, yeni yıl listemizin dördüncü maddesine cinsel yaşamı ekleyebiliriz.

En derin arzularımızı ve düşüncelerimizi partnerimizle paylaşmakta büyük problemler yaşarız. Çünkü yargılanacağımızı düşünürüz. Onlarla iletişim kurmayı denemek yerine, sıkıcı ve sıradan cinsel yaşamımıza devam ederiz.

Cinsel yaşamınızın daha renkli ve hareketli olmasını istiyorsanız, yazdığımız yöntemleri deneyebilirsiniz.

1 Küçük Değişiklikler Yapın

Bu kısacık yazımızdan şu sonucu çıkarabilirsiniz; “küçük değişiklilerle çok büyük değişimlere sebep olabilirsiniz”. Cinsel yaşamınıza yenilikler katmak istiyorsanız küçük değişimlere açık olmanız gerekiyor. Her gün aynı saatte seks yapıyorsanız, bir de farklı saatlerde yapmayı deneyin

2 Duyularınızı Harekete Geçirin

Göz teması, dünyanın en büyüleyici silahlarından sayılıyor. Cinsel ilişki sırasında partnerinizle göz teması kurmaya özen gösterin. Ayrıca seks sırasında, arkada bir şarkının dönmesine de izin verin. Odanızda kokulu mumlar bulundurun ve cinsel ilişkiye girmeden önce bu mumları yakın. Bu sayede ortamı daha sıcak bir hale getirebilirsiniz.

3 Bazı Şeyleri Yasaklayın

Cinsel yaşamınızı yeniden harekete geçirmek istiyorsanız, partnerinizle birlikte yapmaktan en keyif aldığınız pozisyonları bir süreliğine yasaklayabilirsiniz. Bu yasaklamalar sayesinde, bir dahaki cinsel ilişkininiz çok daha keyifli olacaktır.

4 Yeniliklere Açık Olun

Çoğu insan güvenli alanın dışına çıkmak istemez, çünkü oranın tehlikeli ve korkutucu olduğunu düşünür. Yatak odanızda yeni bir şeyleri denemek, savunmasız hissetmeniz neden olabilir. Sorun şu ki, denemeden neyin iyi olup olmayacağına karar veremezsiniz. Bu nedenle, yenilikler konusunda kendinizi cesaretlendirmeyi deneyin. Siz de, neyi sevip sevmediğinizi bu sayede öğrenmiş olacaksınız.

5 Oyun Oynayın

Seks hayatını canlandırmanın en etkili yolu, partnerinizle birlikte oynadığınız oyunlar olabilir. Bir birinizi faklı karakterlere sokabilir, farklı insanlara dönüştürebilirsiniz.

 

 

Önceki Yazılar

Bir İdeale Sahip Olmak

Sonraki Yazılar

Yeni Yılda Toksik İlişkilerden Korunun