shutterstock_539315842

YENİ HEDEFİNİZ: DAHA MUTLU SEKS!

 

 


Daha mutlu ve aktif seks hayatının yolu, bu anlattıklarımızdan geçiyor! 

Seks yaşamınızı iyileştirmek için almanız gereken kararlar ve kendinize vermeniz gereken sözler var. Örneğin ABD’li seksolog ve ilişki uzmanı Dr. Jess O’Reilly, seksi başlatma işini hep partnerine bıraktığını fark etmiş ve kendi kendine ilk hamleyi daha sık yapma sözü vermiş. “Şikâyet ettiği falan yoktu ama ilişkiyi yürütmek için gösterdiği çabayı fark ettiğimde, daha sorun çıkmadan önlemeye karar verdim” diyor. Değişim kararı beraberinde cinsel olgunlaşmayı getirerek, libidonuzu ve partnerinizle olan yakınlığınızı artırır. Değişime hazırsanız, başlayalım.

1- Nasıl “hissetmek” istediğinizi söyleyin.

En saklı fantezilerinizin her bir detayını partnerinize anlatarak, yatakta yaşamak istediğiniz şeyi yakalamaya çalışıyorsunuz diyelim. Bu konuda başarılı olmak için atladığınız bir yöntem olabilir.
Mesela ona seks sırasında nasıl hissetmek istediğinizi söylüyor musunuz? Yapmasını istediğiniz şeyleri neden yaptığını anlarsa, uygulaması da kolaylaşır. Diyelim ki gerçekten istendiğinizi ve karşı konulamadığınızı hissetmek istiyorsunuz. Bu yüzden siz kapıdan girer girmez, üstünüzü bile tam çıkarmadan birlikte olmak istediğinizi açıklayın. Daha da güzeli, size istediğiniz gibi hissettirmek için, sizin bile aklınıza gelmeyecek başka yollar da arayacaktır.

2- Kendinizi de öne çıkarın.

Erkeklerin performans baskısı hissettikleri su götürmez bir gerçek; ancak partnerinizin sadece sizi tatmin etmeye odaklanması, uzun vadede ikinizin de yeterince tatmin olamama hissiyle baş başa kalmanıza yol açabilir. Birbirinizi nelerin heyecanlandırdığını öğrenin ve ona daha fazlasını yaşa(t)mak için motive olun. İki taraf da kazansın.

3- 15 dakikalık tahrik olma seansları yapın.

Haftada bir kez, 15 dakikanızı tahrik etme sanatına ayırın. Tek işiniz, birbirinizin bam tellerini keşfetmek olacak. Tahrik olmak libidonuzun yükselmesine, hatta sekse uzanmalı. Ama bu egzersizin seksle sonuçlanması şart değil. Hedef sadece tahrik edici şeyler bulmak. Araştırmalar uzun süreli ilişkilerde cinsel isteğin anlık gelişmekten çıkıp tepkisel hale geldiğini, tepki verdiği şeyin de tahrik unsurları olduğunu gösteriyor. Bu 15 dakikada ister öpüşün, ister birlikte banyoya girin, ister erotik film izleyin veya hikâye okuyun.

 

 

Etiketler:

Bir cevap yazın