yedi gün adası

YEDİ GÜN ADASI

Yoga eğitmeni İpek Darga, kişisel gelişime de katkı sağlayan romanı “Yedi Gün Adası”nı anlatıyor.

Okuyucuyu yeni kitabınızda neler bekliyor?

Çoğu zaman değişimden korkarız, çünkü insan bilmediği şeylerden korkar. Başkalarını suçlayarak yaşamak, mucize bekleyerek hareketsiz durmak, yaşadığımız yerin en konforlu alan olduğunu düşünmek kolay. Değişim cesaret ister. Bir dokunuş, bir sözcük bazen büyük adımlar attırır. Bu kitap size cesaret, ilham ve belki de en çok ihtiyacınız olan umudu verecek.

Bu umudu nasıl veriyor?

Bazen olayları değiştirme gücümüzü unutuyoruz. Her şeyin bir nedeni olduğunu ve sonuçları değiştirmenin bir yolu olabileceğini göremiyoruz. Birilerinin ilham olması gerekiyor, cesarete ihtiyacımız oluyor. Kitabın kahramanı Zeyno, en büyük aşkını bulup içindeki gücü fark etti, değişim ve dönüşümün yolunu buldu. O yapabiliyorsa, biz de yaparız! Çünkü Zeyno sensin. Bence herkesin içinde özgürleşeceği, yeteneklerini keşfedeceği ve kendini bulacağı bir adası var. Peşinden koştuğumuz şeylerin bizim tutsaklığımız olabileceğini düşünmeye başlayabiliriz mesela, her gün güneşin yeniden ve yeniden doğduğunu, değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu, zorlukların bizi güçlendirdiğini, kabullenmeyi bilerek, yaratıcılığımıza güvenerek, kendi adamıza ulaşacağımıza inanmakla devam edebiliriz.

Kitabı bir romandan ziyade kişisel gelişim kitabı olarak okumak mümkün mü?

Evet, çünkü içinde fark etmeden aldığınız birçok mesaj bulunuyor. Bedenimizdeki enerji alanları ve bu alanların temsil edildiği duygular var. Kitabın ikinci yarısında ise bu gölge ya da negatif dediğimiz duyguların pozitife transformasyonu var. Her bölüm başka bir duyguyu ve dönüşümü anlatıyor ki ben bölüm yerine çakra olarak ayırdım. Herkes kendinden bir şey bulacak veya bir değişim, dönüşüm enerjisi yaşayacak.

İpek Darga, Destek Yayınları, 192 s.

 

 

Önceki Yazılar

LOGOTERAPİDEN İKİGAİYE

Sonraki Yazılar

MASAL ÜLKESİNE YOLCULUK: KATAR