yatmadan-once-mutlu-ciftler-ne-yapar

MUTLU ÇİFTLER UYUMADAN ÖNCE NE YAPAR?

Modern yaşamın çılgın ritmi, çocuklar, faturalar, günlük stres… Bu durumlar göze alındığı zaman birçok çiftin iletişim kurabilmek için zaman bulamıyor olması şaşırtıcı değil. Bu nedenle çiftlerin yalnız kalmayı başardığı zamanlar oldukça değerlidir.

Evli çiftlerin yatak odaları, birbirleriyle yalnız kaldığı, uyku, seks ve sohbet için uygun bir yer olmalıdır. Günde 1 saat veya 10 dakika geçirilen bu alanı mutlu çiftler doğru bir şekilde kullanmayı biliyorlar.

Bir ilişkide samimiyeti sürdürmeye yardımcı olacak ritüelleri derledik.

1. “Seni seviyorum” demeyi unutmayın

Günlük endişelerinizi ve çatışmalarınızı bir kenara bırakıp, partnerinize onu ne kadar çok sevdiğinizi hatırlatmayı unutmayın.

2. Aynı anda yatağa girmeye çalışın

Çoğu zaman çiftler gün boyunca birbirlerini görmüyor, akşamları ayrı ayrı vakit geçiriyor ve farklı zamanlarda uyuyorlar. Ama mutlu çiftler birlikte olma fırsatını kaçırmazlar. Bir ilişkide sıcaklığın ve yakınlığın korunmasını istiyorsanız birlikte hareket etmeye özen göstermelisiniz.

3. Telefon ve diğer cihazlarla bağlantınızı kesin

Telefon ve diğer cihazlar çiftlerin birbiriyle iletişim kurmasına engel olabiliyor. Bunu engellemek için telefonlarınızı bir kenara bırakın ve sadece eşinizle ilgilenin. Bu, duygusal ve fiziksel yakınlığınızı artıracaktır.

4. Sağlıklı ve kaliteli uykuya özen gösterin

Kaliteli bir uyku ruh sağlığı için çok önemlidir. Uykunuzu almış ve dinlenmiş olarak uyanmanız, duygusal olarak erişilebilir olmanıza yardımcı olacaktır. Eğer uyku probleminiz varsa profesyonel destek almaktan çekinmeyin. Ayrıca rahat bir uyku için meditasyon yapmayı da deneyebilirsiniz.

5. Minnettarlığı unutmayın

Şükran duygusunun ruh hali ve tutumlar üzerinde önemli bir etkisi vardır. Uyumadan önce birbirinize karşı minnettar olduğunuzu söyleyin. Böylece günü olumlu bir şekilde kapatabilirsiniz.

 

 

Önceki Yazılar

ÖNYARGI: ERKEKLER NEDEN AĞLAMAZ?

Sonraki Yazılar

SIĞINMACI ÇOCUKLAR İÇİN YAPILMASI GEREKENLER