shutterstock_540351109

YATAKTA NELERE ÖNEM VERİYORUZ?


Bir araştırmaya göre, penis boyu o kadar da önemli değil! 

Erkekler, kafalarını her ne kadar penis büyütme ürünlerine ya da daha geç boşalmaya yorsalar da; kadınların yatakta ne istedikleri sorusuna verdikleri yanıtların cetvelle ölçülmesi mümkün değil.

Seks oyuncakları üreten Pure Romance adlı firmanın pazar araştırmacıları, evli 1.000 erkek ve kadın üzerinde uyguladıkları ankette, cinselliğin evlilik üzerindeki etkilerini araştırdı ve “Kadınlar yatakta neye daha çok önem verir?” sorusunun yanıtlarını aradı. İşte kadınların penis boyundan ziyade sekste önem verdikleri kıstaslar:

1- Daha iyi iletişim

Kadınların yaklaşık %62’si, daha iyi iletişimin evliliklerini güçlendireceği inancına sahipler. Yalnız da sayılmazlar; zira erkeklerin yaklaşık %50’si de aynı görüşe sahip.

İlişkinin türü ne olursa olsun, aile terapisti ve Classic Positions Reinvented kitabının yazarı Moushumi Ghose’a göre, eğer tatmin edici ve tutkulu bir seks hayatı isteniyorsa, partneriniz sizin neler istediğinizi ve nelerden hoşlandığınızı bilmeli. Fakat seks hakkında konuşmak, her ne kadar ilişki uzun süreli olsa bile, bazen garip hissettirebilir. Diyalogu sürdürme adına, kendi arzularınızdan partnerinize bahsetmekten caymamak gerek.

2- Daha fazla ön sevişme

Seks, penetrasyondan ya da orgazmdan ibaret değil. Kadınların bu gerçeğin daha fazla farkında olmalarına da şaşırmamak gerek. Zira kadınların %58’i, erkeklerin ön sevişmeye daha fazla eğilmelerinden yana. Ön sevişme denildiğinde ne anlamalıyız? Ana hatları basit aslında: Öpüşme, güzel dokunuşlar, oral seks vb. Penetrasyon ve orgazm ise pastanın çileği.

3- Seks oyuncakları

Seks oyuncaklarının seks hayatına katacak çok şeyi var. Ankete katılan kadınların %40’ı da bu görüşü paylaşıyor. Erkekler seks oyuncağı fikrini ilk duyduklarında, kendilerini biraz tehdit altında hissedebilirler. Sanki kendilerinin yetersiz olduğu fikrine kapılabilirler. Fakat seks oyuncakları, sekse yaratıcılık ve eğlence katar. Seks pozisyonlarını zenginleştirir.

4- Fanteziler

Fanteziler ve fetişler, tabu duvarına çarpabilir; fakat kadınların %40’ı, fantezi yapmanın evliliği daha iyi bir noktaya taşıdığını belirtiyor. Her iki erkekten biri de bu görüşü paylaşıyor. Fanteziler herkes için işe yaramayabilir; fakat yeni bir şeyler denemek peşindeysen, fanteziler en iyi yardımcın olacaktır. Fantezi kelimesini duyar duymaz aklınıza kırbaçlar ya da deri iç çamaşırları gelmesin. Kirli konuşmalar ya da yeni mekanlar da fantezi dünyasına aittir. Aranızdaki iletişimi güçlendirirseniz, fantezilerinizi birbirinize anlatma ve hayata geçirme şansınız da artacaktır. İnsanlar utanmaya açıktır. Benzer şekilde, arzu ve düşüncelerinin diğer insanlarca eleştirileceği ya da garipseneceği endişesi de taşırlar. Fakat ikinizin arasındaki güven duygusu tam anlamıyla inşa edilebilirse, bu tarz sorunlardan da sıyrılır ve fantezilerinizi doya doya yaşama şansına kavuşursunuz.

5- Role Play

Ankete katılan her 4 kadından biri, role play sayesinde evliliklerinin daha da iyi olacağını düşünüyor. Role play sayesinde insanlar olmadıkları kimseler gibi davranabilme şansını yakalıyor. Ortak bir senaryoda, olmadıkları bir kişi gibi giyinme, davranma ve seks yapma şansına eriştikleri bir fantezi dünyasına dalabiliyor. Ancak role play ile fantezi dünyası arasında bir ayrıma gitmek şart. Çünkü fanteziler ya da fetişler, sizi olmadığınız bir rolü üstlenme gibi bir zorunluluğa itmezler.

Partnerinize, ilginizi çeken bir senaryodan bahsedin. Başka bir insanmış gibi davranmak isteyip istemediğini ya da bu düşünceden tahrik olup olmayacağını sorun. Ortak bir karara vardıktan sonra, düşüncelerinizi harekete geçirebilirsiniz.

 

Yazı Women’s Health’ten derlenmiştir. 

 

 

Önceki Yazılar

HAFIZANIZ SİZİN HİZMETİNİZDE!

Sonraki Yazılar

JULIANNE MOORE’UN GÜZELLİK FELSEFELERİ

Bir cevap yazın