1 (1)

YATAK ODANIZI CANLANDIRMANIN YOLLARI


Bu uygulaması kolay yöntemlerle yatak odanızın çekiciliğini arttırabilir, seks hayatına bir anda seviye atlatabilirsiniz.

Yatak odanıza kapıdan şöyle bir bakıldığında görülen bunlarsa: toplanmamış dağınık bir yatak, devrilmek üzere olan bir kitap yığını, dolup taşmış bir çamaşır sepeti ve sayısız ayakkabı….Şehvetli yatak sohbetleri ve günün ilk ışıklarına dek süren ateşli geceler sadece hayalinizde kalır.

İşte bu yüzden, uzmanlara mükemmel bir yatak odasının nasıl olması gerektiğini sorduk. Öyle bir oda olmalı ki, dışarıdan bakıldığında son derece masum görünürken içeri girdiğinde soyunma isteği duymadan uzun süre kalamayacağınız kadar heyecan vermeli…

Fazla aydınlık bir odada Shakira bile çarşafların altına gizlenmek ister. Covalt, yatak odanızdaki aydınlatmayı bir ışık varyatörü (dimmer) ile yapmanızı öneriyor. Böylece ışıkları gerektiğinde kısıp loş bir ortam yaratabilirsiniz. Daha basit bir çözüm isterseniz, Philips’in Living Ambiance sistemini deneyin.

Bu sistemde ampullerinizi Philips Smartlink ampullerle değiştirip yatak odandaki (ve dilersen evinin diğer bölümlerindeki) ışıklandırmayı uzaktan kumanda ile kontrol edebiliyorsunuz. Müşterileri arasında Eva Longoria ve Mariska Hargitay gibi ünlüler bulunan Dekoratör Robert Verdi, renkli ampullerin de hoş bir fikir olabileceğini söylüyor.

Pembe olanlar odaya yumuşak bir ışık verir ve çıplak teni güzel ve pürüzsüz gösterir. Amber renkli bir ışık ise teninizde bronz bir etki yaratır. Color Association of the United States Direktörü Margaret Walch da aynı fikirde: “Pembenin rahatlatıcı bir etkisi var. Amber ise tahrik edici.”

Kaliforniya’daki Buehler Enstitüsü’nün yöneticisi Seks Terapisti Stephanie Buehler, “Ortamı değiştirmenin en kolay yollarından biri müzik” diyor. Çalma listenizi, içinde bulunduğunuz ruh hâline uygun düşecek müziklerle yenileyin.

Seks isteği duymuyor olsanız bile, seçtiğiniz müzik kolayca havaya girmenizi sağlayabilir. Örneğin Band of Horses gibi yumuşak bir ritimle başlayın, ardından Calexico gibi daha seksi bir türe geçin. Finali Portishead şarkıları gibi ritmik bir müzikle yapabilirsiniz.

Scandinavian Journal of Psychology’de yayımlanmış olan bir çalışmada, kadınların bitkilerle dolu bir ortamda daha yaratıcı olduğu bulunmuş. Yatak odanız için klasik olarak seksi bir çiçek olduğu kabul edilen gülleri seçebilirsiniz. Bunlar ruh hâlini iyileştirici bir kimyasal olan feniletilamin yayar.

Daha yaratıcı olmak isterseniz yatağın etrafını taze lavanta veya inci (müge) çiçeğiyle donatın. Bu çiçekler hem göz alıcı bir dekor oluşturur, hem de Smell and Taste Treatment Foundation’a göre tatlı kokuları sayesinde parnerinizin tahrik olmasını hızlandırır.

İzlediğiniz bazı müstehcen sahnelerin gerçek hayat için ilham verici olabileceğini size bir uzmanın söylemesine ihtiyacınız yok. Ancak What Smart Couples Know kitabının yazarı Patricia Covalt, yine de bunu hatırlatmak istiyor ve porno olmayan erotik filmler izlemenizi öneriyor.

Yalnızken veya onunla! Bizim sevdiğimiz filmlerden birkaçını sıralayalım: Paris’te Son Tango (Ultimo Tango A Parigi), Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği (The Unbearable Lightness of Being), Mutlu Azınlık (Happy Few), Sadakatsiz (Unfaithful), Mahremiyet (Intimacy)

 

 

 

Önceki Yazılar

YIKA AMA NASIL?

Sonraki Yazılar

KENDİ CESARET KOÇUNUZ OLUN!

Bir cevap yazın