yaslanma-karsiti-sekiz-besin (4)

YAŞLANMA KARŞITI SEKİZ BESİN

 

 

Yıllar cilt üzerinde izler bırakır ve bu izlerin ilk belirtileri yirmili yaşlardan sonra ortaya çıkmaya başlar. Yaşlanma süreci durdurulamaz ama yavaşlatılabilir. Yaşınızdan daha genç ve sağlıklı görünmek istiyorsanız, önereceğimiz birkaç besini öğünleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

  1. Yabanmersini

Yabanmersini, cildi stresten, kirlikten ve güneş ışığından koruyor. Antosiyaninler bakımından zengin olan yabanmersini, kırışıklıklara ve güneş lekelerine iyi geliyor.

2. Tatlı Patates

A Vitamini bakımından zengin olan tatlı patates; cilde ipeksi bir görünüm verir ve sağlıklı ve genç görünmenize yardımcı olur.

3. Su Teresi

Su teresi potasyum, fosfor ve kalsiyum bakımından oldukça zengin bir bitkidir. Ayrıca içerisinde A, C ve K vitaminlerini bulundurur. Su teresi bu sayede cildin yenilenmesini sağlar.

4. Papaya

Tropikal bir meyve olan papaya, A, C, E ve K Vitaminlerini içeriyor. Sindirimi kolaylaştıran ve iltihaplanmaları önleyen papaya, yaşlanma sürecini de yavaşlatıyor.

5. Nar

C Vitamini içeren nar, hem sivilcelere iyi geliyor hem de yaşlanma karşıtı meyveler içerisinde yer alıyor.

6. Ispanak

A, E, C ve K vitaminleri bakımından zengin olan ıspanak, pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olabilir.

7. Domates

Yaygın bir bahçe ürünü olan domates, yaşlanma karşıtı bir gıda olarak biliniyor. Domates, kırışıklık oluşumunu engelliyor.

8. Avokado

Yağlı ve etli meyveler, yaşlanma karşıtı özelliklerinden dolayı oldukça değerlidir. Avokado da o meyvelerden biri.

 

 

Önceki Yazılar

GÖÇ SERGİSİ

Sonraki Yazılar

BİBLİYOTERAPİ: YARATICILIĞINIZI KEŞFEDİN