shutterstock_385517032

YAŞAMDA NASIL KAZANIRSINIZ?


 Hayatlarını adeta spora adayan 5 kadın, yaşamda nasıl kazanacağınıza dair kilit öneriler veriyor. 

Derleyen: Buğra LEVENT

Shelley Watts, olimpik boksör

Gardırobumun kapağında boks sahasında ihtiyaç duyduğum inanç, dayanma gücü, hız ve güç sözcükleri asılı.  Bu sözcükler, hedeflerime ulaşmama ve pozitif içsel konuşmalar yapmama yardımcı oluyor.

Louise Bawden, olimpik voleybolcu

Bir deadline’ı olan şeylere odaklanın. Profesyonel spor kariyerine sahip olmanın belli bir zaman dilimine ihtiyacı vardı. Bu arada,  kariyerime odaklanarak arka planda başka şeyler yaptım. Lisans derecemi almam 10 yılımı aldı; çünkü dikkatimin yüzde 50’si veya tamamı yerine, yüzde 10’unu veya 20’sini eğitimime vermiştim.

Kelly Cartwright, paralimpik atlet

Enerjinizi değiştirebileceğiniz şeylere verin. Bir şey hakkında endişe duyuyorsanız, değiştirebileceğiniz ve değiştiremeyeceğiniz yönlerini bir kenara not edin. Sonra yapamayacağınız şeyleri listeden silin.

Leisel Jones, eski olimpik yüzücü ve All I See adlı spor giyim markasının kurucusu

Profesyonel bir yüzücü olarak, yaşamım dengesizdi. Spor dışında bir tutkum yoktu, bu yüzden emekli olduğumda kimliğimi kaybetmiş gibiydim, yüzmenin dışında ne yapacağımı bilmiyordum. Bir dizi farklı uğraşı içeren dengeli bir yaşamınız olduğundan emin olun. Hiçbir şey sonsuza kadar sürmüyor.

Cate Campbell, olimpik yüzücü

Bir şeyde iyi olmayı ve onun peşinden koşmayı istemek, biraz izole edici olabilir; çünkü çoğu insan aynı dürtüye sahip değil. Ve o insanlar, sizin seçimleriniz hakkında peşin hükümlü olabilirler. Seçimlerinize sahip çıkın, etrafınızı sizi destekleyen insanlarla çevirin.

 

 

Önceki Yazılar

“NOMOFOBİK MİYİM?”

Sonraki Yazılar

“BEBEK İSTİYORUM”

Bir cevap yazın