shutterstock_520617691

YALNIZ ZAMAN GEÇİRMEK, SANDIĞINIZDAN DAHA GÜZEL!


Yalnızken de zaman harika geçebilir. Araştırmalara göre, sadece yüzde 55’imiz tek başına yemeğe çıkıyor. Psikolog Dr. Donna Dawson’a göre bir restoranda tek başına oturduğumuzda etraftakilerin bize eşlik edecek birini bulamadığımızı zannettiklerini düşünüyoruz. Aslında tek başına hareket edebilmek, özgürleşmek demek. Dawson, bunun aynı zamanda psikolojik bir mola olduğunu da ekliyor. İşte tek başınıza yaparken utanç duymayacağınız şeyler!

Derleyen: Buğra LEVENT

1- Ev konserine gidin

Dünyada 40’tan fazla şehirde gizli ev konserleri düzenleyen Sofar’ın etkinliklerine katılın. Hiç tanımadığınız insanlarla bilmediğiniz bir evde kimse yalnızsınız diye sizi sorgulamayacak.

2- Yalnız akşam yemeği

Tek başına yemek isteyenler için kolaylık sağlayan restoranları araştırarak işe başlayabilirsiniz. Örneğin, bazı oteller çiftlerin bile ayrı oturdukları akşam yemekleri düzenliyor.

3- Şehirde kaybolun

Bir turist gibi dolaşmayı deneyin. Şehrin uzun zamandır gitmediğiniz bir bölgesinde amaçsızca dolaşın, her şeyi ilk kez görüyormuş gibi keşfedin.

4- Bir köpek yavrusu edinin

Evinizde köpek bakamıyor olabilirsiniz. O zaman arkadaşınızın yavru köpeğini yürüyüşe çıkarmayı deneyin. Bir hayvanla baş başa vakit geçirmek, hem moralinizi düzeltir hem de endişelerinizi yatıştırır.

 

 

Önceki Yazılar

KADINLAR DA ‘SERT SEKS’ SEVİYOR!

Sonraki Yazılar

DİJİTAL ŞİDDET GERÇEĞİ

Bir cevap yazın