kaylee

VAJİNASIZ DOĞAN KAYLEE MOATS’IN HİKAYESİ


Yardım istemek artık sanıldığı kadar zor değil. Zira online bağış siteleri sayesinde sorunlar daha kolay çözüm buluyor. Amerikalı Kaylee Moats’ın hikayesine kulak verin.

Derleyen: Buğra LEVENT

Vajinası, rahmi ve döl yatağı olmadan dünyaya gelen 22 yaşındaki Kaylee Moats’ın ameliyat olabilmesi için bir bağış kampanyası başlatıldı. Mayer Rokitansky Küster Hauser (MRKH) sendromu ile dünyaya gelen genç kızın ameliyatı için 15 bin dolar gerekiyordu.

Kaylee için harekete geçen kişi ablası Amanda oldu ve GoFundMe isimli bağış sitesinden başlattığı kampanya sayesinde kız kardeşinin durumuna ses getirmeyi başardı. Kendisine bir diğer destek de dört aydır birlikte olduğu erkek arkadaşı Robbie Limmer’dan geldi. Hatta Limmer, ilişkilerinde seks olmamasına önem vermediğini, ancak kampanyaya ayda 50 dolar destek verdiğini söylüyor.

Peki, Limmer’ın bu konuya yaklaşımı nasıl? Üniversitede tanıştıklarını belirten Kaylee Moats, “Ona MRKH sendromu yaşadığımı söylemem bir ayımı aldı. Önce şaşırdı, ancak bana yönelik yaklaşımda herhangi bir değişiklik olmadı” diyor. Ayrıca erkek arkadaşının ilişkinin cinsel boyutuna takılmadığını söyleyen genç kız, ameliyat olması halinde cinsel ilişki için evlenene kadar bekleyip beklemeyeceği konusunda da henüz emin değil.

 

 

Bir cevap yazın