uzak-iliskilerinizi-kuvvetlendirin

Uzak İlişkilerinizi Kuvvetlendirin

Arkadaşlar ya da aile bireyleri birbirlerinden uzaktayken, karşılarındakini önemsediklerini hissettirecek şekilde iletişim kurmaları zor olabiliyor. Birazcık yaratıcılığınızı kullanarak ilişkilerinizin sağlam kalmasını sağlayabilirsiniz.

En yakın arkadaşınızla ya da ailenizle artık aynı şehirde yaşamıyor, artık eskisi gibi sık görüşemiyor olabilirsiniz. Sevdiklerimizin dünyanın herhangi bir yerinde hayallerini gerçekleştirmek için çabalaması, yeni arkadaşlıklar ve güçlü bağlarla örülü bir sosyal çevre oluşturmaya çalışması elbette güzel bir şey. Fakat bu bazen iletişimimizin aksamasına sebep olabiliyor. Eskisi gibi birer kahve içmek, yüz yüze sohbet etmek veya birbirimizi teselli etmek için görüşmemiz mümkün olmuyor. Üstelik çoğu zaman teknolojinin kişisel iletişim için sunduğu nimetler olan görüntülü konuşma, sohbet uygulamaları ve elektronik posta yeterli olmuyor ve elle tutulur, somut bir iletişim şekline ihtiyaç duyuyoruz.

Bazılarına eski moda gelse de, birbirimize postayla bir şeyler göndermek, bize kendimizi hâlâ çok özel hissettiriyor. Sevdiğiniz birinden gelen bir paketi açmak, keşfedilmeyi bekleyen ve asla bitmeyecek bir neşe kaynağı olabilir. Ailenizden ya da arkadaşlarınızdan gelen kartpostalı evinizin bir köşesine iliştirip seyrederken aranızdaki onca mesafeye rağmen onları yanı başınızda  hissedebilirsiniz. Bazen birine onu düşündüğünüzü, özlediğinizi veya özel olduğunu hissettirmek için “Umarım iyisindir” yazan el yapımı bir kart yollamak yeterli olabilir.  

Anlamlı Hediyeler

Sevdiklerinize ne gönderebileceğiniz konusunda size ilham verecek önerilerimize göz atabilirsiniz.

Kurutulmuş çiçekler: Kitaplarınızın içinde en iyi arkadaşınızı düşünerek bir çiçek kurutup bunu ona göndermek nostaljik olduğu kadar anlamlı da bir hediye. Üstelik postalaması da çok basit.

Bakım paketi: Arkadaşınıza kendine zaman ayırmasını sağlayacak bir hediye gayet iyi bir fikir olabilir. Ona kişisel bakım ürünlerinden oluşan bir paket hazırlayabilir, içine de en sevdiği çayı, güzel bir kitabı ve biraz atıştırmalığı da ekleyebilirsiniz.

Fotoğraf: Cep telefonunuzun veya bilgisayarınızın hafızasında kayıtlı olanlardan değil basılmış bir fotoğraf, birlikte geçirdiğiniz güzel anıları hatırlamak için harika bir fırsat.

 

 

Önceki Yazılar

Kışın Enerji Tasarrufu Sağlamanın Beş Yolu

Sonraki Yazılar

Durmadan Üretmek, Ama Ne İçin?