instagram kullanımı

TÜRKİYE INSTAGRAM KULLANIMINDA BEŞİNCİ SIRADA

Dünyada instagram kullanıcı sayısı yaklaşık 1 milyara ulaşmış görülüyor. Türkiye 37 milyon aktif kullanıcı sayısı ile instagram kullanımında beşinci sırada yer alıyor.

Ajans Press’in instagram takipçi sayısına yönelik incelediği araştırmada Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede, araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü. Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

 

 

Önceki Yazılar

GÜNÜN KİTAP ÖNERİSİ: HAYALETLER

Sonraki Yazılar

ÇEVRE KOŞULLARI EŞ SEÇİMİNİ ETKİLİYOR