toplanti

TOPLANTILARI KISA TUTUN!

 

 


Araştırmalar, toplantıyı kısa tutarak bir çalışma yılında 4 ay kazanabileceğinizi söylüyor. 

National Bureau of Economic Research tarafından yapılan bir ankete göre, ortalama bir CEO çalışma yılının yarısını toplantılarda oturarak geçiriyor. Bu oran orta yöneticilerde ise yüzde 35 civarında. Buradaki sorun ise birçok toplantının aslında gereksiz ya da verimsiz nitelikte olması. Bir başka ankette ise, katılımcıların yüzde 73’ü toplantıyla alakasız işler yaptıklarını söylediler. Bu kişiler muhtemelen daha ilgi çekici bir iş için LinkedIn hesaplarına bakıyorlar.

Google takviminizle senkronize bir biçimde çalışan meetingcalculator. com’a girin ve her ay toplantılara ne kadar vakit harcadığınızı 10 saniyeden kısa bir süre içerisinde öğrenin. Harcadığınız zamanı görünce geçireceğiniz şoktan sonra, yönetim danışmanları Michael Mankins ve Eric Garton’ın Time Talent Energy kitabında belirttiği bu üç yöntemle bazı değişiklikler yapın.

1. Toplantı yapmayacağınız dönemler belirleyin. Bu sayede çok fazla bulamayacağınız boş zamanlar yaratabilirsiniz.
2. Toplantı gündemi için hazırlanın ve topladığınız materyalleri geyik muhabbetinden önce paylaşın. Böylelikle sunum kısmını atlayarak direkt olarak tartışmaya başlayabilirsiniz.
3. Toplantılarınızı kısaltın. Araştırmalar, insanların ciddi bir konuya odaklanma süresinin maksimum 18 dakika olduğunu söylüyor. Planlama yaparken bunu unutmayın.

 

 

 

Etiketler:
Önceki Yazılar

LİMONLU SU ALIR MISINIZ?

Sonraki Yazılar

UYKUYA ERKEN DALMAK İÇİN 5 YÖNTEM