tırnak bakımı

TIRNAK BAKIMI İÇİN İPUÇLARI

Vücudumuzda en dikkat çeken yerlerden biri ellerimiz. Ellerin başkahramanı ise şüphesiz ki tırnaklar. İşte bakımlı eller ve tırnaklar ve için ipuçlarımız.

İtiraf edin, cildinize ve saçınıza iyi bakmak için epey vakit ve nakit harcıyorsunuz; kâğıt maskeler, kimyasal peelingler, evde yapılan saç bakım uygulamaları, haftalık kuaför ziyaretleri… Ancak bir yeri çoğunlukla es geçiyorsunuz; ellerinizi.

Vücudumuzun kalanıyla karşılaştırıldığında boyut olarak küçük kalsalar da onlar bizim kişiliğimiz, tarzımız ve tabii ki kişisel hijyenimiz konusunda karşı tarafa pek çok şey söylüyor. Karşımızdakiyle iletişim kurarken, konuşmanın yanında jestlerle iletişimi destekleyen eller, pek çok kişinin ilk baktığı yerlerden biri. Ayrıca dekolteden sonra yaşı belli eden ikinci bölge de yine ellerimiz. Kısacası onlara özen göstermek için aslında çok neden var. El ve tırnak bakımında en iyisi az ve öz ürün kullanmak. O yüzden işini düzgün yapacak kaliteli ürünler seçmeye özen gösterin. Size vereceğimiz ipuçlarını aklınızda tutun ve el ve tırnak bakımında ihtiyacınız olan temel malzemeleri mutlaka manikür setinizde bulundurun.

İpucu 1: Elinizi sıcak sudan soğuk suya sokmayın! Aşırı sıcak su cildinizdeki sebumu götürerek elleri kurutur; soğuk ise kılcal damarların önce daralıp sonra açılmasına, dolayısıyla da kızarıklığa neden olur. Ayrıca yoğun nemlendirici bir el kremini yanınızdan eksik etmeyin.

El Kremi, Yves Rocher, 16,90 TL

 

İpucu 2:Limon yağı, tırnak ve tırnak etlerini besliyor, nemlendiriyor ve sararan tırnakların rengini açmaya yardımcı oluyor. İçinde limon yağı bulunan bir ürünle tırnak etlerinize bakım yapın.

Tırnak Eti Bakım Kremi, Burt’s Bees, 48 TL

İpucu 3: Yaz sezonunun enerjik renklerine veda ederek koyu tonlarda ojelere “Merhaba” demeye hazır değilseniz, müjde! Özellik altın ve gümüş renkli metalik ojeler bu sezon tırnaklarınızı renklendiriyor.

Color Hit Pırıltılı Oje, Sephora Collection, 14,90 TL

 

Yazı: Gamze Kantarcıoğlu

 

 

Önceki Yazılar

KENDİNİZİ SEVİN, MÜCADELE EDİN

Sonraki Yazılar

AŞK BAŞINIZI, SEVGİ DÜNYAYI DÖNDÜRÜR