tat

TADINA VARIN!

 

 


Rihanna ve Jessica Alba gibi yıldızların elbiselerini tasarladı, şimdi de mutfağa girdi ve sebze soteliyor! Tasarımcı Zac Posen, Rodale Yayınları’ndan çıkan Cooking with Zac kitabında mutfağa dair püf noktaları paylaşıp yemek yapmanın keyfini ön plana çıkarıyor.

ÖZEL DAVETLERİ BEKLEMEYİN 

“Bence mutfağa girmekten korkan kişiler genelde özel buluşmalar veya davetler için yemek pişirenler. Ancak büyük şefler bile böyle durumlarda heyecanlanır. Beklentiniz düşük olacağından, kendiniz için yemek pişirmek çok daha iyidir. Sık sık mutfağa girin. Gerginliğinizin azaldığını göreceksiniz.”

UFAK ADIMLARLA BAŞLAYIN 

“Yemek yapma işini gözünüzde fazla büyütmeyin. Güzel bir salata hazırlamak da yemek yapmak anlamına geliyor. Mesela daha önce smoothie yaptıysanız, bir sonraki adımınız çorba yapmak olabilir. Çünkü aslında tek yapacağınız biraz sebze pişirip onları el blender’ından geçirmek.”

BİRAZ HİLE YAPIN 

“Ara sıra başlangıçlarınızı hazır alın. Güzel bir salata yapın, yanına da proteinli bir yemek pişirin. Böylece yemek yapmak sizin için çok daha rahat altından kalkabileceğiniz bir iş hâline gelir. Her şeyi kendiniz yapmak zorunda değilsiniz. İçinize ne siniyorsa, işe yarayan ne ise onu yapın ve misafirlerinizle birlikte güzel bir sofrada yemek yemenin tadını çıkarın.”

 

 

Etiketler:
Önceki Yazılar

YAŞAM SÜRENİZİ UZATIN

Sonraki Yazılar

ÜZGÜNÜM, AJANDAM DOLU!