shutterstock_222189325

SONBAHAR, AŞK HAYATIMIZI NASIL ETKİLİYOR?

 

 


Değişim mevsimidir sonbahar. Havalar, yavaş yavaş soğur. Öyle ki çok da rahatsız olmayız bundan. Doğa zaten bize rengarenk manzaralar sunma peşindedir. Yeşil, sarı ve kahverengin ahengine tanıklık ederiz. Hatta bahsettiğimiz tüm bu değişimler, aşk hayatımıza bile yansır.

“The Relationship Fix: Dr. Jenn’s 6-Step Guide to Improving Communication, Connection, and Intimacy'” kitabının yazarı Dr. Jenn Mann, sonbahar mevsiminde aşk hayatınızda yaşayabileceğiniz değişimleri anlatıyor. Kendisine kulak verin!

Sarılmanın gücünü keşfediyoruz

Araştırmalar, üşüdüğümüz zaman ağzımızdan daha sıcak sözcükler döküldüğünü gösteriyor. Hatta bu sözcükler, yerini sarılmalara bırakıyor. Havalar soğuklaştıkça, yakınlaşmalar buna paralel olarak artıyor.  Üstelik, birlikte geçirmek için daha fazla zaman buluyoruz. Birlikte yapılan aktiviteler daha da güzelleşiyor.

Samimiyeti kim sevmez?

Bahar aylarında başlayan ilişkilerin daha heyecan verici oldukları yadsınamaz bir gerçek. Çünkü yazının girişinde de bahsettiğimiz üzere, havada değişim var. Ama özellikle sonbahar zamanı samimiyet artıyor. Hatta bu dönemde, ilişkinin derinliklerini keşfetme fırsatını yakalıyoruz.

Mutlu dönüşler

Yaz ayları, çoğumuz için tatiller demek. Yani havuz başında geçirilen saatler, kumsalda yapılan yürüyüşler, güneşin tenimizle buluşması… Ama havalar soğumaya başladıkça gerçek dünyaya dönüveriyoruz. İlişkiler de bu gerçeğe dönüşten olumlu etkileniyor.

İhtiyacımız olan şey: Daha çok romantizm 

Güneş tepede daha az durduğu için, güneşin doğuşu ve batışı daha kıymetli hale geliyor.  Baş başa kalmanın ne kadar güzel olduğunu keşfediyoruz böylece. Yoğun bir iş gününün sonunda gidilen akşam yemekleri ve son seanslarına gidilen filmler gibi aktiviteler de artıyor.

Karanlığın aydınlıktan daha seksi olduğu konusunda hemfikiriz. Güneş yaz aylarına göre daha erken battığı için, geceleri daha güzel değerlendirme şansımız da yükselmiş oluyor.

 

Derleyen: Buğra LEVENT

 

 

Etiketler:
Önceki Yazılar

MUTLU OLMAK İÇİN MAYALI YİYİN!

Sonraki Yazılar

SİZ HİÇ ‘DELİCESİNE MUTLU’ OLDUNUZ MU?

Bir cevap yazın