somestr-tatilinde-cocuklarla-birlikte-yapilabilecek-aktiviteler

SÖMESTR TATİLİNDE ÇOCUKLARLA BİRLİKTE YAPILABİLECEK AKTİVİTELER

Öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği yarıyıl tatili, çocukların soluklanması ve eğlenmesi için büyük bir fırsat olarak görülebilir. Yarıyıl tatili ile çocuklar kurmuş oldukları düzene ufak bir ara verir. Verilen bu ara doğru değerlendirilirse, çocuklar yeni döneme tazelenmiş ve dinlenmiş bir şekilde başlayabilir. 15 günlük tatil süresince çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz aktiviteleri sizler için derledik.

Dışarı Çıkın: Haftada birkaç gün dışarıda çocuklarınızla geçireceğiniz vakit çok önemli. Çocuklarınızı rahatça oynayabileceği ve doğayla iç içe olabileceği yerlere götürün.

Ailecek vakit geçirin: Şehir dışında olmak yerine bu tatili evde geçirmek isteyenlerdenseniz, çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz bir aktivite bulun. Resim, müzik veya mutfakta beraber yaptığınız bir atıştırmalık bile çocuğunuzun motivasyonunu yükseltecektir.

Sinemaya gidin: Sömestr talinde, çocuklar için yapılabilecek en keyifli aktivitelerden biri sinemaya gitmek.

Arkadaşları ile vakit geçirmelerini sağlayın: Çocuğunuzun sosyalleşmesi açısından sevdiği ve eğlendiği arkadaşlarıyla birlikte oynamasına izin verin.

Atölye etkinliklerine katılın: Çocukların merak ve ilgi alanlarına yönelik birçok aktivite yapılıyor. Çocuğunuzun yeteneklerini geliştirebilmesi ve sosyalleşmesi adına bu aktivitelere katılmasını sağlayın.

Kitap okuyun: Çocuğunuzun okuma alışkanlığı edinebilmesi için ona örnek olmanız gerekir. Okuma saatleri düzenleyin ve okuduğunuz kitaplar ile ilgili birbirinize yorumlar yapın.

Kültür ve sanat etkinliklerini takip edin: Çocuklar için düzenlenen tiyatro, konser, sergi ve etkinliklere katılın. Bu aktiviteler çocuklar için hem eğlenceli hem de öğretici olacaktır.

 

 

Önceki Yazılar

RÜYA VE BEYİN ARASINDAKİ İLİŞKİ

Sonraki Yazılar

AŞKIN HALÜSİNASYON HALİ