sokak-hayvanlarina-goz-kulak-olun

SOKAK HAYVANLARINA GÖZ KULAK OLUN

Sokakta yaşayan küçük dostlarımızın yaşam koşullarının iyileştirilmesi için Bana Göz Kulak Ol Derneği ile Koton yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlattı.

Çok sayıda sokak hayvanı, çarpık kentleşmenin yarattığı son derece elverişsiz koşullarda yaşam mücadelesi veriyor. Hayvan hakları konusunda tüm dünyada pek çok adım atılmasına rağmen hâlâ binlercesi hayatlarını kaybediyor, aç ve susuz kalıyor, sirklerde zorla çalıştırılıyor, kürkleri için katlediliyor ve pet shoplar’da hiçbir canlının maruz kalmaması gereken koşullarda para karşılığı satılıyor.

Bizim için basit birkaç hareketi rutinimize eklemek, sokaklarda yardım bekleyen dostlarımız için büyük değişimlere sebep olabilir. Kapınızın önüne mama ve su bırakarak, hayvanların sömürüldüğü ürünleri satın almayarak, hayvan hakları üzerine gerçekleştirilen projeleri destekleyerek onların yaşamlarını sürdürmelerine katkıda bulunabilirsiniz. Çocuklarınızı tüm canlıların hayatlarına saygı duyan bireyler olarak yetiştirmek de bu adımlardan en önemlisi. Hayvan sömürüsü üzerine kurulan sirkler, yunus parkları ve hayvanat bahçeleri, çocuklara hayvan sevgisi aşılamanın aksine, keyfi olarak başka bir canlıya eziyet etmenin kapılarını açıyor. Bu tip etkinliklere katılmak yerine evinizin etrafındaki miniklere her akşam biraz mama vermek, hayvan barınaklarına giderek dostlarımıza yardım eli uzatmak hayvan sevgisine sahip vicdanlı bireyler olmanın basit ama etkili yolları.

Bana Göz Kulak Ol Derneği de hayatları bizim sorumluluğumuzda olan hayvan dostlarımız için çaba sarf eden kuruluşlardan bir tanesi. Pek çok sanatçının da katılımı ve desteğiyle hayvan hakları konusunda farklı projeler gerçekleştiren dernek, onlarca hayvan dostumuzun hayatına dokunuyor. Bana Göz Kulak Ol Derneği, Koton’la birlikte yeni bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi.

Koton’un yeni sezon için oluşturduğu Love Koleksiyonu’na ait ürünlerin satışından elde edilen gelir, sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesine kaynak sağlayacak projeler için değerlendiriliyor. Bu projeyle 10 bin hayvana göz kulak olunması hedefleniyor. Yaz için ihtiyacınız olan kıyafetleri satın alırken, bu işbirliğine ait ürünleri tercih ederek siz de sokak hayvanları için bir adım atabilirsiniz. Unutmayın, dünyayı daha güzel bir yer haline getirmek bizim elimizde.

Yazı: Hüma Babal Kaya

 

 

Önceki Yazılar

DÖRT SANATÇININ YARATICILIK SÜRECİ

Sonraki Yazılar

BAZZAR ŞOVU HILLTOWN ALIŞVERİŞ MERKEZİ’NDE