sizlanmak

SIZLANMAYI BIRAKIN VE HAREKETE GEÇİN!


Çok satanlar yazarı ve girişimci Sháá Wasmund, neden bir an önce harekete geçmeniz gerektiğini anlatıyor!

Derleyen: Buğra LEVENT

Yapılacaklar listeniz giderek uzuyor mu? Yatarken sıklıkla  yeteri kadar şeyi başaramadığınız konusunda mı kaygılanıyorsunuz? Toplantılar,  seminerler ve sunumlar üzerinize mi geliyor?  O halde, bitmeyen yapılacaklar listesine karşı koymak için yeni teknikler öğrenmenin tam zamanı.

Dünya giderek daha yoğun bir hale geliyor. Maillerimizi ve  WhatsApp mesajlarımızı cevaplamak zorundayız. Gerçek şu ki, gürültüyü filtrelemeye, harekete geçmeye, hız kazanmaya ve neler olduğunu- ve olmadığını- anlamaya çalışmaya ihtiyacımız var.

Ne yapmak istiyorsanız, şimdi başlayın!

Mükemmel anı beklemeyin, çünkü hiç gelmeyecek. Şu dakikada sizi hedefinize bir adım yaklaştıracak şey ne? Spor salonuna yazılmak mı? Bir koşu kulübüne katılmak mı? Bir şirket kurmak mı? Hemen harekete geçin.

Sorumluluk sahibi olun

Hedeflerinizi ve planlarınızı başkalarıyla paylaşın, zira o kişilerin yardımıyla da aklınızdakilerin ne kadarını hayata geçirebildiğinizi kontrol edebilirsiniz. Sizle aynı amaçlara sahip olan birini bulun ve birlikte neler yapabileceğinize bakın. Örneğin yataktan kalkmak size zor geliyorsa, sizi parkta sabah 06.00’da bekleyen bir koşu partneri bulun. Kitap yazmak mı istiyorsunuz? Facebook’ta duyurun ve herkesten kitabınızı bitirmeniz için bir tarih belirlemelerini isteyin, sonra ne kadar kaldığı konusunda geri bildirim almayı da unutmayın. Bir iş kurmak için can atıyorsanız, neden bir iş ortağı bulmayı denemiyorsunuz? Sizi destekleyen diğer girişimcilerden oluşan bir beyin takımı yaratın.

Alışkanlık haline getirin

Harekete ne kadar çabuk geçerseniz, dilediğiniz şeyi yapmanız da bir o kadar kolaylaşır. Hız kazandırmayı alışkanlık haline getirdiğinizde, işlerin kolayca yürüdüğünü göreceksiniz.

Her gün dışarıya çıkın

İşlerinizin arasında sıkışıp kaldığınızda, çevrenizi değiştirmek sizi iyi hissettirecek. Yağmur yağarken bile dışarıya adım atmak ve 20 dakika boyunca yürümek, bakış açınızı değiştirip işinize odaklanmanıza yardımcı oluyor.

Zamanınızı planlayın

Hedeflediklerinizi hayata geçirmeden önce bir rutine ve plana ihtiyacınız var; aksi takdirde bütün işler ayağınıza dolanır. Daha mutlu bir hayat mı istiyorsunuz? Sizi mutlu eden insanlara daha çok zaman ayırın.

Her şey mükemmel olmasını beklemeyin 

İhtiyacınız olan şey, mükemmeliyet değil. Sadece hızlı davranmak!

 

 

Önceki Yazılar

SABAH İNSANI OLMANIN YOLLARI

Sonraki Yazılar

YALNIZLIK, HASTALIKLARI NASIL ETKİLİYOR?

Bir cevap yazın