mutlu

SİZ HİÇ ‘DELİCESİNE MUTLU’ OLDUNUZ MU?


Delicesine Mutlu: Gerçekten korkunç şeyler hakkında yazılmış en matrak kitap, belki de hiç gülünmemesi gereken şeylere kahkaha attırmak üzere okuyucularıyla buluşuyor!

Bugüne dek yazdıklarıyla dehşete düşme ile gülmekten karın ağrısı çekme arasındaki ince çizgide okurlarına hiç yaşamadıkları bir deneyim sunan Jenny Lawson’ın ‘Delicesine Mutlu’ kitabı şimdi Türkçe’de. Okuyanus Yayınevi’nden çıkan kitap, bir akıl hastalığıyla yaşamak zorunda olmayı eğlenceli ve sıra dışı bir anlatımla gözler önüne seriyor.

Ünlü yazar Jenny Lawson, hayatımızda belirleyici olanın aslında yaşadığımız trajediler, dramlar, çılgınlıklar ya da mutluluk patlamaları değil; tüm bu dehşetten payımıza düşenle ne yaptığımız olduğunu vurguluyor yeni kitabında. Bir hayat kurtarmayı değil, hayatını gerçek bir hayat yapmayı hedefleyerek yola çıkıyor.

Herkesin kendinden bir parça bulabileceği ‘Delicesine Mutlu’ depresyondan kurtulmanın en güncel, en gerçek ve en komik yolu aynı zamanda. Okudukça bildiklerinizin hepsine belki de küfredecek, ezberlerinizi unutacak ve delicesine mutlu olmayı becermenin eşsiz tadını alacaksınız.

Yazar Hakkında:

 Jenny Lawson, 1973 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde doğdu. Angelo Devlet Üniversitesi’nden mezun oldu. The Bloggess ve Ill Advised blog’larının yanı sıra, Houston Chronicle gazetesi ve SexIs dergisinde yazdı. Nielsen reytinglerinde, En Güçlü 50 Blogger Anne arasında gösterildi. Forbes, theblogges.com sitesini Kadınlar için En İyi 100 Web Sitesi listesine aldı. 2010 ve 2011 yıllarında Weblog’un En İyi Yazar ve En İyi Mizah Yazarı ödüllerinin finalisti oldu.

Romatoid artrit, depresyon, anksiyete, kaçınmacı kişilik bozukluğu ve obsesif kompulsif bozukluktan muzdarip olan Lawson, 2012 yılında Hiç Olmamış Gibi Yapalım ismiyle yayınlanan otobiyografisini kaleme aldı. Kitap, hızla New York Times çok satanlar listesine girdi. Delicesine Mutlu, yazarın ikinci kitabıdır.

 

 

Bir cevap yazın