s1

SERGİLERİYLE ŞENOL ALTUN

 

 


Çağla Cabaoğlu Gallery sanatçılarından Şenol Altun, ikinci kişisel sergisi olan “Fotomorfoz”  ve “Aydınlatan Heykeller Vol. II” ile 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de sanatseverlerle buluştu. 30 Mayıs’ta açılışı gerçekleşen ve son yılların en dikkat çeken çağdaş sanat ve tasarım (art&design) sergilerinden biri olarak görülen sergi; büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Şenol Altun; Fotomorfoz Sergisi’nde, bilindik nesnelerin ışıkla etkileşimi sonucu, anlık gerçekliğini kaybedip sanki başka bir boyuttan bize göründüğü fotoğraflarını; ilkini 2014 senesinde sunduğu Aydınlatan Heykeller Sergisi’nde ise, her biri geri dönüştürülmüş endüstriyel parçalardan oluşan, gün ışığında bulunduğu mekana farklı bir hava katan tasarım objesi, hava karardığında ise ‘ışık‘ kaynağı olabilen eserlerini sergiliyor.

Aynı anda iki farklı disiplinden iki büyük sergi ile karşımıza çıkan Altun’un, sayısız projeye imza attığı fotoğrafçı kimliğiyle, sanat ve tasarımda bir araç olarak kullandığı ışığı ön plana çıkararak, hem 2, hem 3 boyutlu eserlerini izleyiciye sunduğu sergiler 1 Ağustos tarihine kadar 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de izlenebilecek.

 

 

Etiketler:
Önceki Yazılar

DIXON VE MARCUS WORGULL SUMA BEACH’TE

Sonraki Yazılar

CAPPADOX