passion

SEKSTEN ÖNCE KAFANIZI BOŞALTIN


Kadınların çoğu ne yazık ki sevişme esnasında yeteri kadar odaklanamadığı için doyuma rahatça ulaşamıyor. Daha keyifli bir seks hayatı için her şeyden önce kafanızı boşaltmaya ne dersiniz?

BEDENSEL TAKINTILARINIZLA VEDALAŞIN 

Orgazma birkaç saniye kala, göğüslerinizin sarkık görünme ihtimalini mi düşünüyorsunuz? Böyle bir durumda orgazm uzak bir hayal olabilir. A Tited Woman’s Guide to Passionate Sex kitabının yazarı Dr. Laurie Mintz’e göre hem orgazm olup hem de karnınızı içeri çekemezsiniz. Ancak nefesinizi belli bölgelere kaydırarak şehvet duygunuzu uyandırabilirsiniz. Partnerinizin en sevdiğin bölgesinde koku duyunuzu aktive etmeyi deneyin. Örneğin omuz ve boynu arasındaki bölgede nefes alıp verin. Sizi bu hâlinizle beğendiği ve istediği için yanınızda olduğunu unutmayın.

DIŞ DÜNYAYLA DA VEDALAŞIN!

Mintz, stresli bir kadının sakinleşmek için en az 20 dakika öpüşmesi gerektiğini ifade ediyor. İşin sakinleşme kısmı 20 dakika alıyorsa, tahrik olma kısmını düşünemiyoruz bile! Neyse ki bunun da basit bir çözümü var: Dikkatinizi dağıtan şeylerden uzaklaşmak. Telefonunuzu yatak odanızdan dışarı çıkar ve sabah uyanmak için klasik bir çalar saat kullanmayı deneyin. Yapamıyorsanız da en azından uçak moduna alın. Böylece romantik dakikalar, yağmur gibi yağan bildirimlerin taciziyle bölünmez. Mintz ayrıca randevunu takviminize yazmanızı öneriyor: “Planlanmış bir gece kafanda somutlaşacaktır, böylece ne yapacağınızı ya da yapmayacağınızı net olarak bilirsiniz.” Ve tabii kendinizi psikolojik olarak hazırlamış olmak, olayı daha da zevkli hâle getirir.

 

 

Önceki Yazılar

ŞEFKAT DE ‘ÖZ’DE BAŞLAR

Sonraki Yazılar

ÇAĞIMIZIN 10 YENİ SENDROMU