beauty

SANİYELER İÇİNDE GÜZELLEŞİN


Yoğun tempoda geçecek yeni bir güne başlarken size kendinizi iyi hissettirecek etaplardan biri de pratik bir makyaj olsa gerek!

Evden çıkmadan önce hızlı bir şekilde uygulayabileceğiniz bu doğal makyaj tüyoları işinizi kolaylaştırabilir. Paylaştığımız adımları takip ederek cildinizi çok yormadan zaman kazanın.

 TEMİZLEYİN

Cildinizi temizlerken yavaş olun: Ovmadan, ılık su ile yavaş dairesel hareketlerle masaj yaparak temizleyin. Peeling kullanıyorsanız, ekstra hassas davranmalısınız. Kurulama aşamasında havludaki bakterilerin cilde temasından kaçınmak için tek kullanımlık havlu peçete kullanın.

NEMLENDİRİN

Nemlendirici olarak cildinizi gün boyu nemli tutacak bir ürün tercih edin. Bunun için hyalüronik asit en sadık yardımcınız olabilir. Dermatoloji Uzmanı Dr. Michelle Hunt, “Hyalüronik asit derinin içinde doğal bir şekilde bulunduğu için ciltle harika şekilde yakınlık kurar” diyor. Neutrogena Hydro Boost Water Gel’i (39,90 TL) deneyebilirsiniz. Nemlendiriciyi yanak, çene, alın, boyun gibi kurumaya meyilli gölgelere dokundurun. Ardından her iki elinizin ilk iki parmağını kullanarak dairesel hareketlerle cildinize yedirin. Bu işlemde boyundan başlayıp yukarı doğru ilerlerseniz zamandan kazanırsınız.

GÜNEŞTEN KORUYUN

Vaktiniz ne kadar az olursa olsun, evden çıkmadan önce yapmanız gereken en önemli şey güneş koruyucu kullanmak. Nemlendiriciniz cildiniz tarafından iyice emildikten sonra güneş koruyucu kreminizi uygulayın.

 

 

Önceki Yazılar

15 DAKİKADA YAŞAMINIZA RENK KATIN

Sonraki Yazılar

EYVAH, MAYO ZAMANI! PLAJA ADIM ATMAYA HAZIR MISINIZ?

Bir cevap yazın