sac-bakiminda-nelere-dikkat-edilmeli

Saç Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Saçlarından tamamen memnun bir kadın tanıyor musunuz? Biz cevabın “hayır” olduğunu düşünüyoruz. Belki de saçlarımıza nasıl bakım yapmamız gerektiğini tam olarak bilmiyoruzdur, ne dersiniz?

Saçlarımız çoğu zaman istediğimiz gibi görünmüyor: çok kuru veya kabarık, hacimsiz, şekilsiz ve elektriklenmiş. Onları sakinleştirmek için çeşitli saç bakım ürünleri kullanıyoruz ve bunun için de gereksiz harcamalar yapıyoruz. Bu hileler bile çoğu zaman istediğimiz sonucu vermiyor. Bu tür sorunları azaltabilmek adına birkaç basit yöntem biliyoruz. İşte, saç bakımı nasıl olmalı sorusunun cevapları!

1. Dengeli Beslenme

Evet, fiziksel sağlık, ruhsal sağlık ve saçlarınız için bile dengeli besleniyor olmanız gerekiyor. Günlük koşuşturma içindeyken, çoğu zaman ya yemek yemeyi unutuyoruz ya da bir ton sağlıksız gıda tüketiyoruz. Yağlı balıklar, taze sebzeler, meyveler ve kuruyemişler bitkisel yağlar açısından oldukça zengin ve besleyici gıdalar. Çantanızda en azından bunlardan birkaçını bulundurabilirsiniz –balık dışında. Ayrıca baklagiller, karnabahar, yeşil yapraklı sebzeler, karabuğday, yulaf ezmesi ve yumurta saç uzamasını da destekliyor.

2. Su Tüketimi

Masa başında çalışıyorken kahve, çay, asitli içecekler gibi birçok ürünü tüketiyoruz. Ancak bunlar suyun yerini asla ve asla almıyor. Bu nedenle de bu tür içeceklere bir mola verip daha fazla su tüketimine geçebilirsiniz.

3. Doğru Bakım

Uzmanlar, saç bakım ürünlerinin çoğu zaman yanlış kullanıldığını söylüyorlar. En yaygın hatalar: şampuan, saç kremi ve maskelerden sonra saçı yeterince durulamamadır. Tüm bunlardan dolayı saç hızlı bir biçimde hacmini kaybediyor.

4. Yetersiz Koruma

Kış aylarının soğuk havası, yaz aylarının kavurucu güneşi, kuru hava, havuzdaki klorlu su, saç kurutma makinesi ve maşalar saçların kırılmasına ve kurumasına neden olur. Bu kadar çok etken varken saç nasıl sağlıklı kalabilir ki? Hasarları önlemek adına saçlarınızı korumaya alabilirsiniz. Kışın şapkasız dışarı çıkmayın, daha az saç yıpratıcı ürünler kullanın ve yazın bone takmadan havuza girmemeye çalışın.

 

 

Önceki Yazılar

Marriage Story Filmini İzlemek İçin Üç Neden

Sonraki Yazılar

Olduğunuz Kişiyi Ne Kadar Seviyorsunuz?