Beautiful woman with make-up

RENKLER YÜZÜNÜZDE

 

 


Enerji ve ışıltıyı hayatımızın her alanına yaymak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Tıpkı incelen giysilerimiz gibi makyajımız da hafifliyor ve renkleniyor. Yüzünüzde çiçekler açtırmaya ne dersiniz?

Tozlu pasteller

Sürpriz! Renkli pastel göz farları geri döndü ama bu sefer 70’li yılların etkisiyle. Modern bir görünüm için farı kaşınıza kadar bütün göz kapağınıza yayın. Göz kapaklarınızdaki doğal yağlardan dolayı pastel farlar oksitlenip koyulaşabilir; o yüzden far bazı kullanmakta fayda var. Son olarak bakışları öne çıkarmak ve hülyalı bir görünüm yaratmak için maskara sürün.

Matte Mono Eyeshadow, Flormar, 14,99 TL

XFiber Waterproof Maskara, L’Oréal Paris, 56,99 TL

Meyvemsi tonlar

En sevdiğiniz bahar ve yaz meyvelerini düşünün ve onların renklerini yanaklarınıza taşıyın. Pembe, lila ve şeftali tonları hem yanaklarda hem de gözlerde bolca kullanılacak. Hafif bir ışıltı katmak için mat allıklar yerine aydınlatıcı ürünleri tercih edin.

Free Soul Highlighting Blush, Nars, 140 TL

Gold Waves Blush, Kiko Milano, 74,95 TL

Grafik çizgiler

Eyeliner tutkusu yeni bir trend değil, ancak bu sefer renkleri ve sürüldükleri yerler oldukça cesur. Aslına bakarsanız, hepsi sizin ne kadar deneysel ve yaratıcı olduğunuza bağlı ama kendinize güveniyorsanız, kobalt maviyle abartılı bir kedi gözü yapıp ardından mavi maskara kullanabilirsiniz.

Colorblock Liner, Sephora, 34,90 TL

Volume On Mascara, Sephora, 34,90 TL

Her yer nude

Bu sezonun trendi olan nude makyajı, makyajsızmış gibi makyaj yapmak olan ‘no-makeup makeup‘ akımıyla karıştırmayın. Nude makyaj doğru uygulandığında, gözlerinizi daha büyük ve elmacık kemiklerinizi daha keskin gösterebilir. Buradaki kritik nokta farklı ton ve dokuları bir arada kullanmak. Örneğin; allığınız mat, farınız metalik ve rujunuz parlatıcılı olsun.

Eyeshadow Quarto, Babor, 207 TL

Bronzlaştırıcı ve Koruyucu Güneş Pudrası, Esthederm, 299 TL

Güneşi seviyoruz ama…

Zararlı ışınlardan korunmak çok önemli ve yaptığımız en yaygın hatalardan biri güneş korumasını düzgün kullanamamak. Yüzünüzün her yerini korumak için, en az 30 SPF’li bir krem kullanın ve göz çevresi (kapaklar hariç), burun kemiği, saç çizgisi ve kulaklar gibi cilt kanserine yatkın olan ve en çok gözden kaçan noktalara sürdüğünüzden emin olun.

Yazı: Gamze Kantarcıoğlu

 

 

Etiketler:
Önceki Yazılar

LACANCI YAZ SEMİNERİ

Sonraki Yazılar

YENİLENMEK İÇİN 20 DAKİKA