cicek

RAHATLAMANIZI SAĞLAYAN MEDİNE ÇİÇEĞİ


Acı bir tadı olan Medine çiçeği stresli zamanların en büyük yardımcısı. Rahatlamayı sağladığı ve kaygıyı azalttığı için sınav zamanlarında da kullanılabilir.

NEREDEN GELİYOR?

Ispanakgiller familyasından olan Medine çiçeğinin anayurdu Amazon’dur. Ancak Amerika merkez olmak üzere Avustralya’ya kadar dünyanın birçok yerinde yetişir. Bitkinin toz şekline getirilmiş kökleri bitkilerle tedavi yöntemi olan fitoterapide kullanılır.

İÇERİĞİNDE NELER VAR?

A, E ve B grubu vitaminler, selenyum gibi mineraller, demir, çinko, kalsiyum, magnezyum, potasyum, germanyum, fitosteroller, aminoasitler (proteinleri oluşturan 20 aminoasitten biri olan triptofan içerir ve bu, rahatlamayı, neşeli olmayı sağlayan serotonini etkiler, uykuyu düzenleyici melatoninin üretimini de sağlar) ve cildi rahatlatıcı, iyileştirici etkileri olan allantoinler içerir.

FAYDALARI NELER?

Amerika’da yaşayan Hintliler bu bitkinin her şeyi iyileştirebileceğine inanıyor. Adaptojen bir bitki olan Medine çiçeği, bedenin maruz kaldığı farklı streslere karşı adapte olma kapasitesini artırır ve ağrıları yatıştırır. Kas gevşetici etkisi sayesinde Medine çiçeği, kişiyi uyutmadan kas ve sinirleri gevşetir. Sabahları zihin açıklığı sağlar. Hafızayı uyarır ve konsantrasyonu güçlendirir. Ayrıca cilde ve saçlara da iyi gelir.

 

 

Önceki Yazılar

PLAJDA SAÇLARINIZLA KUSURSUZ GÖRÜNMENİN SIRLARI

Sonraki Yazılar

GÜLÜŞÜNÜZ NE ANLATIYOR?

Bir cevap yazın