psikoterapist-servisleri

PSİKOTERAPİST SERVİSLERİ

Yeni eğitilen psikoterapistler, deneyimli hocalarının gözetiminde danışanlarına yardımcı olabiliyor ya da dışarıda bağlantılı oldukları psikoterapistlere yönlendiriyorlar. İyi bir araştırma yaparak belki böyle bir servisten yararlanabilirsiniz. Biz sizin için birkaçını bir araya getirdik.

İBB Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri İstanbullulara ücretsiz hizmet veriyor. Öncelikle ALO 153’ü arayarak test randevusu alıyorsunuz, ardından desteğe ihtiyacınız olup olmadığına karar veriliyor. Sonuç olumlu olursa, bir gün sonra psikoloğa yönlendiriliyorsunuz. Bu hizmet belediye tarafından ücretsiz olarak veriliyor.

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı

Gönüllü psikologlar tarafından sadece kadınlara ve çocuklara psikolojik destek veriliyor. Ücretsiz olarak verilen bu destek, Mor Çatı’nın merkezinde gerçekleşiyor. Telefonla bilgi alıp merkeze gittiğinizde, durumunuz gözetilerek seanslar belirleniyor. Psikolojik destek için uzun süre beklemeniz de gerekmiyor. Tel: 0212 292 52 31-32

Sosyal Politikalar, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD)

SPoD, kendisini LGBTİ+ olarak tanımlayan herkese psikolojik destek veriyor. İlk görüşme, derneğin web sitesindeki kayıt formunu doldurarak ya da danışma hattını arayarak ücretsiz yapılıyor. Kişi desteğe ihtiyaç duyuyorsa, derneğin psikolog ağında bulunan en uygun uzman kendisine yönlendiriliyor. Öğrenciler için 100, çalışanlar için 150 TL olan seans ücretleri, maddi durumunuz göz önünde bulundurularak düşürülebiliyor. Seans süreleri ve programları sonraki süreçte belirleniyor.
Tel: 0850 888 54 28

Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi (PDM)

Üniversitenin klinik psikoloji yüksek lisans programına kayıtlı, mezun olma aşamasına gelmiş öğrenciler tarafından danışmanlık hizmeti veriliyor. Çocuklara sadece Santralistanbul’da, yetişkinlere ise Santralistanbul, Dolapdere ve Kuştepe kampüslerinde danışmanlık sağlanıyor. En yüksek seans ücreti 150 TL olsa da, kişinin maddi durumu göz önünde bulundurularak bu miktar aşağı çekilebiliyor. Başvurular ise her sene eylül ayında başlıyor ve aralık ayında tamamlanmış oluyor. Sonraki başvurular yedek listesine alınıyor. Durumu acil olanlar başka merkezlere yönlendirilebiliyor.
Tel: 0212 311 76 74

Pendik Belediyesi Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

Bu hizmetten yararlanabilmek için Pendik semtinin sınırları içinde yaşamanız ve 20 yaş üzerinde olmanız gerekiyor. Telefonla başvuru yapıldıktan sonra bir hafta içinde randevu için uygun gün ve saat belirleniyor. Görüşmeler, ihtiyaca uygun şekilde ortalama altı seans olarak planlanıyor. Psikologlar ve aile danışmanları tarafından yürütülen seanslar 45 dakika sürüyor. Tel: 444 81 80

Beşiktaş Belediyesi Psikolojik Danışmanlık Hizmeti Beşiktaş semtinde yaşayan yetişkinler ve bu bölgede okula giden çocuklar, belediyenin sağladığı bu imkândan yararlanabiliyor. Psikologlar tarafından ücretsiz verilen seanslar, ayda bir, iki ya da üç kez kişinin durumu gözetilerek belirleniyor. Ortalama 45 dakika süren bu destekten yararlanmak için yetişkinlerin her ayın 1’inde randevu alması gerekirken, çocuklar içinse ayın sonunda merkezi aramanız gerekiyor.
Tel: 0212 319 42 85

 

 

Önceki Yazılar

KLİNİK PSİKOLOG SEDA AKTAŞ SORULARINIZI YANITLIYOR

Sonraki Yazılar

MİNİMALİZMİ KEŞFEDİN