ısland

PSİKOLOJİK GERİLİM FİLMLERİ

 

 


“Gerçek olan aslında nedir?” Psikolojik gerilim filmleri, aldatmacanın ve inkârın akıl üzerindeki oyunlarını bizlere sunuyor. İnsan ruhunun en derin yönlerini keşfettiren bu filmler, hayal gücünüzü ele geçirecek ve daha sonrasında derin düşüncelere dalmanıza sebep olacak. Sizler için derlediğimiz birkaç zamansız film önerisi:

 

We Need To Talk About Kevin (2012)

Lionel Shriver’ın aynı adlı romanından uyarlan filmde, Eva Khatchadourian (Tilda Swinton) oğlu Kevin’in (Ezra Miller) seri katil olduğu ortaya çıkınca yaşadığı duygusal çöküntü konu ediliyor.

 

 

A Beautiful Mind (2002)

A Beautiful Mind, Nobel ödüllü Amerikalı matematikçi John Forbes Nash’in gerçek hayatından ilham alınarak çekildi. Zeka ile delilik arasındaki ince çizgide geçen filmde, başrolü Russel Crowe canlandırıyor.

 

 

Shutter Island (2010)

Dennis Lehane’ın aynı isimli romanından sinemaya uyarlanan filmde, Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis memurunun, Ashecliffe Hastanesi’ne soruşturma yapmak için gitmesi ve sonradan gelişen esrarengiz olaylar aktarılıyor.

 

 

Black Swan (2010)

Natalie Portman’ın başrol oynadığı psikolojik gerilim türündeki en iyi filmlerden biri olan Black Swan, Nina (Natalie Portman) adlı karakterin kendi karanlık tarafıyla yüzleşmesini konu ediyor.

 

 

 

 

Etiketler:
Önceki Yazılar

GÜNÜN KİTAP ÖNERİSİ: ZEHİRLİ İLİŞKİLER

Sonraki Yazılar

MEDİTASYON NASIL UYGULANIR?