hugh

PLAYBOY’UN KURUCUSU HUGH HEFNER HAYATINI KAYBETTİ

Playboy’un kurucusu Hugh Hefner, 91 yaşında hayatını kaybetti. 

“Hayat başkasının hayalini yaşamak için çok kısa” diyen Hugh Hefner, Playboy’un yaptığı açıklamaya göre evinde doğal nedenlerle yaşamını yitirdi.

Hefner Playboy dergisini 1953 yılında evinin mutfağında hazırlamaya başlamıştı. Yıllar içinde Playboy dünya çapında en fazla satan erkek dergisi haline gelmiş, zirveye ulaştığı dönemde ay 7 milyon kopya satar olmuştu. Dergi için ilk kez Miles Davis ile röportaj yapıldı. Fidel Castro, Frank Sinatra ve Marlon Brando gibi ikonik isimler de Playboy’a röportaj verdiler.

Hugh Hefer’in oğlu Cooper Hefner, pek çok kişinin babasının yokluğunu derinden hissedeceğini açıkladı. Babasının “bir medya öncüsü” olarak etkili ve sıra dışı hayatı olduğunu söyleyen Cooper Hefner, babasını “ifade özgürlüğü, sivil haklar ve cinsel özgürlük savunucusu” olarak tanımladı.

Hefner’in şirketi bir süre sonra kumarhaneler ve gece kulüplerini de içerek bir imparatorluğa dönüşmüştü. Genellikle ipek pijamalarla poz veren Hefner, hedonist yaşam tarzıyla nam salmıştı.

Hefner, Playboy modelleriyle birlikte olmuş ve evlenmiş, son yıllarını lüks malikânesinde verdiği dev partilerle geçirmişti.

Hefner, daha önceden satın aldığı Westwood Memorial Park’taki mezarlığa, Marilyn Monroe’nun yanına gömülecek.

 

Fotoğraf: The Guardian

 

 

Önceki Yazılar

Hayatınızı Sadeleştirin

Sonraki Yazılar

“ERKEKLERİN İLGİSİNİ ÇEKMİYORUM”

Bir cevap yazın