plaj-ana

PLAJDA SAÇLARINIZLA KUSURSUZ GÖRÜNMENİN SIRLARI


Yaz aylarında özellikle plajda saçlarımızın deniz, kum ve güneş üçlüsüne maruz kalarak yıprandığını düşünürsek, saç bakım ve şekillendirici ürünlere plaj çantamızda yer açmakta yarar var. Güneşin zararlı ışınları, deniz ve havuz saçların yapısını bozarak cansız ve sağlıksız görünmesine yol açıyor. Üstelik görüntü olarak bu yıpranma hiçbirimizin hoşuna gitmiyor. İşte bu noktada hem saçlarımızın sağlığını koruyacak saç bakım ürünlerini hem de güzel görünmesini sağlayacak aksesuarları bir araya getirdik. İşte plajda yeni saç trendleri…

Yazı: Nilay Uzun

Önce sağlık

Saçları güneşten korumak için senelerdir Argan yağının sihirli etkisinden birçoğumuz yararlanıyoruz. Saçları eski parlaklığına geri kavuşturmak, saçı canlandırmak ve nemlendirmek gibi etkileri olan Argan yağı yaz aylarının vazgeçilmezi. Pantene Pro-V formülünü Fas’tan gelen değerli Argan yağı ile bir araya getiren Pantene Argan Yağlı Elixir de saçlarınızı besleme ve denizden sonra şekillendirme konusunda yazın favorilerinden! Pantene Argan Yağlı Elixir’i plajda ıslak saçınıza uygulayabilirsiniz. Saçlarınızda ipeksi bir yumuşaklık ve parlaklık sağlayan bu yağ ile plaj keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Nuxe Huile Prodigieuse ise hem saça, hem yüze hem de vücuda uygulanabiliyor. Bu muhteşem güneş yağının saçlar üzerindeki etkisine gelince deniz, güneş ve havuzdan gelecek tüm etkilere karşı saçları korurken aynı zamanda parlaklık veriyor. Yüzde 30 değerli bitkisel yağ konsantrasyonuna sahip olması ile dünyadaki tek kuru yağ özelliğini taşıyan Nuxe Huile Prodigieuse’un içeriğinde; fındık yağı, tatlı badem, hodan yağı, sarı kantaron, kamelya ve makademya bitkisi yer alıyor. Bu ürünü, plajda saç fırçanıza sıkıp hem saç uçlarına hem de saç diplerine tarayarak uygulayabilirsiniz.

Yıpranmış ve kuru saçlar için bir önerimiz daha var: Phyto Phytoplage Huile Protect! İçeriğinde zeytin balmumu bulunan bu yağ, güneş, deniz ve havuzun tüm zararlı etkilerinden saçları koruyor ve parlak bir görünüm kazandırıyor. Özellikle bukleli saçlara şekil vermek için önerilen yağı, güneşe çıkmadan saçlara uygulamak gerekiyor. Su ile temasın ardından uygulamayı tekrarlamak gerekiyor.

 Ev yapımı iksirler

Eğer doğal yollarla saçlarınıza bakım yapmak istiyorsanız, bitkisel formüllerle kolayca hazırlayabileceğiniz, saçlar için faydalı yağlardan en çok tercih edilenleri sizler için araştırdık. Bu yağlardan faydalanarak saçlarınız için kendi bakım ürünlerinizi hazırlayabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı: Bu yağ, saçların nemlenmesinde ve güçlenmesinde oldukça faydalı! Saç uçlarındaki kırılmaları iyileştirdiği gibi saç tellerinin kalınlaşmasına da yardımcı oluyor.

Avokado yağı: Yağlı bir görünüm bırakmadan saçı besleyen ve uzun süre nemli kalmasını sağlayarak saçların kurumasını önleyen avokado yağı, özellikle kepek ve saç dökülmesine karşı birebir!

Ceviz yağı: Cevizin içerisinde bulunan yağ asitleri saçın nemlenmesini sağlıyor ve saç kırılmalarını, yıpranmayı önlüyor.

Hint yağı: Özellikle boya ve işlem görmüş saçların tekrar canlanması için oldukça faydalı bir yağ! Saç dökülmesi probleminin ortadan kalkmasına da yardımcı oluyor.

Jojoba yağı: Saç kırılması ve cansızlık için birebir olan Jojoba yağı, doğal saç şekillendirici olarak da kullanılıyor.

 

 

Önceki Yazılar

“KENDİMLE BAŞA ÇIKAMIYORUM”

Sonraki Yazılar

RAHATLAMANIZI SAĞLAYAN MEDİNE ÇİÇEĞİ

Bir cevap yazın