partnerinizin-ozel-hissetmesini-saglayacak-bes-cumle

PARTNERİNİZİN ÖZEL HİSSETMESİNİ SAĞLAYACAK BEŞ CÜMLE

Her çiftin birbirini anlaması için bir süre gereklidir. Bu süre zarfında hedefler, korkular ve iletişim tarzı öğrenilir. En zoru karşınızdaki kişinin iletişim tarzını algılayabilmektir. Bu konu başarılı bir şekilde atlatılırsa ilişkinin gelişimi ve ömrü konusunda emin adımlarla ilerliyor olabilirsiniz.

Duyguları doğru bir biçimde ifade edebilme becerisi, hem karşılıklı sevgiyi hem de karşılıklı saygıyı artırır. Partnerinize sevginizi, takdirinizi ve saygınızı gösterebileceğiniz cümleleri derledik.

“ÇOK İYİ GİDİYORSUN!” 

Bu cümle güven oluşturmanıza yardımcı olabilir. Partnerinize işlerinde veya projelerinde başarılı olduğunu söylemeniz aranızdaki bağın kuvvetlenmesini sağlayabilir. Bu nedenle bu cümleyi sık sık kullanmaya çalışın. Aranızdaki bağın kuvvetlendiğine bizzat kendiniz şahit olabilirsiniz.

Partnerinize hangi sebeplerden dolayı değer verdiğinizi açıklarsanız eğer kelimeleriniz daha da büyük güç kazanacaktır.

“SENİNLE OLDUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM” 

Gün içerisinde ki rutin işler, aile problemleri, çatışmalar veya başarısız toplantılar ilişkilerin yıpranmasına neden olabiliyor. Can sıkıcı faktörlerden elinizden geldiğince uzaklaşmaya çalışın ve ilişkinizi bu gündelik sorunlara dâhil etmemek için çabalayın. Partnerinizle birlikte olmanın büyük bir şans olduğunu dile getirmeniz, zorlukların üstesinden gelmenize de yardımcı olabilir. Yaşanan olumsuz durumları yorumladıktan sonra birbiriniz için ne kadar değerli olduğunuzu söyleyebilirsiniz.

“YARATTIĞIMIZ ŞEYLERLE GURUR DUYORUM” 

İlişkilerde, partnerle birlikte yaratılan şeylere değer verdiğiniz söylemek, ilişkiye olan inancınızı destekler. Neleri birlikte başarabileceğinizi görmek, iyi bir takım olduğunuzu gösterir.

“SENİNLEYKEN KENDİMİ GÜVENDE HİSSEDİYORUM.” 

Sevdiğiniz kişiye onun yanındayken kendinizi güvende hissettiğinizi söylemeniz, aranızdaki bağı kuvvetlendirmeye yardımcı olabilir. Zor bir günün ardından eve gelip sevdiğiniz insanın kollarında teselli bulabileceğinizi bilmek büyük bir hediyedir. Bunu partnerinize hatırlatmanız, kendisini özel hissetmesine ve bilinçli olarak güven duygusunu sağlamak için çaba göstermesine neden olur.

“SANA SAYGI DUYUYORUM VE DEĞER VERİYORUM” 

Saygı ve değer sevginin merkezidir. Partnerler, birbirlerinin yaşamını iyileştirmek için yaptıklarını hatırladıkları zaman, krizlerin çözülmesi daha kolay oluyor. İnsanlar değerli olduklarını hissettiği zaman birçok problemi rahatlıkla aşabiliyor. Yaptığınız işlere saygı duymaya çalışın ve ne kadar başarılı olduğunuzu karşılıklı olarak dile getirin.

 

 

Önceki Yazılar

CANLANMAK İÇİN İYİLEŞTİRİCİ MEDİTASYON

Sonraki Yazılar

BABA KİMDİR?