NORA

NORA ROMİ’NİN “ORTALIKTA ADAM MI YOK?” KİTABI


Herkesin “yaşam koçu”, “ilişki gurusu” ya da “her şeyin uzmanı” olduğu günümüzde ikili ilişkiler neden bu kadar zorlaştı dersiniz? Parlak kariyerler, neşeli sosyal ortamlar, örnek ailelerle doluysa her yer insanlar neden terapiye daha çok ihtiyaç duyar oldu? Her şeyden her an her yerde haber alabildiğimiz bir çağda “aradığımız kişiye” neden ulaşamıyoruz? İşte bu kitapta bu soruların hiçbirinin yanıtını bulamayacaksınız! Bu kitap bu sorularla yaşayan bir kadının hikâyesi; mucizelerle ya da sonsuz acılarla dolu değil, hepimizinki gibi bir hikâye… Gerçek ilişkiler, gerçek beklentiler ve gerçek arzularla örülü…

 

Arka kapaktan:

Barda tek başına takılanlar, kız kıza tatile çıkanlar, her yerde kendi başına eğlenen bir yalnız kadınlar ordusu. Peki nerede bu adamlar?

Başkasının yaktığı ateşte ısınanlar, yarasına tuz basanlar, hak edilmemiş mucizelerin peşinde koşanlar… Konu ilişkiler olunca koca dünya tarihini doldurmaya yetecek kadar fazla trajediye sahibiz. Üstelik çivi çiviyi söker diye trajediyi trajediyle boğmaya meyilliyiz. Ne diyordu Shakespeare: “Gözlerine yeni bir zehir bul ki, yok etsin ötekinin zehrini.”

İyi de hayat böyle mi geçecek?

Bu roman hayatınızı değiştirmeyecek, kendinizle ya da hayatınızla ilgili sıkıntıları alıp yerine çözümler koymayacak. Pozitif enerjiler, karmalar, evrene gönderiler, mesajlar yok bu kitapta. Sadece bir kadın olarak hepimizin isteyerek ya da tesadüfen yaşadığı ya da yaşayacağı gayet somut, gayet gerçek ilişkiler var.

Bir de olmayan adamlar.

İzini sürdüğümüz ama yüzüne yüzümüzü süremediğimiz, ismi olup cismi olmayanlar.

Elle tutulan, vücutla yaşanan, ruhla hissedilen bu hikâyelerin benzerini yaşamadıysanız ya da en yakın arkadaşınız yaşamadıysa belki de siz hiç yaşamadınız!

 

 

Yazar hakkında:

Kasım 1970 doğumlu Nora Romi Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği’ni kazandı. Ne var ki 1992 yılında Bir Numara Yayıncılık’a bağlı Para dergisinde çalışmaya başlayarak eğitimini yarım bıraktı.

1995 yılında Milliyet Gazetesine geçerek No Name adlı köşe yazılarının yanı sıra, cumartesileri yayınlanan “Vitrin” ilavesinin editörlüğünü yaptı.

1999 yılında Milliyet’ten ayrılarak yazılarına bir süre Yeni Yüzyıl’da devam etti.

Arada âşık olduğu adamla evlenen ve bir çocuk sahibi olan Nora, bu konudaki acemiliğini ilk defa açıkça okurlarıyla paylaşan bir gazeteci olarak 2002 yılında Hürriyet Gazetesinde “Yeni Anne” sayfasını hazırlamaya başladı. Oğlu 10 yaşına gelene kadar da devam etti. Ardından Parents ve Perfect Wedding dergilerinin yayın yönetmenliğini yaptı.

Daha sonra Dinosaurs Medya Ajansı’nda Parents, More, Fitness ve Better Homes & Gardens dergilerinin Genel Yayın Koordinatörlüğü’nü yaptı.

Şu anda ise Posta Gazetesi’nde proje ek yayınların editörlüğünü yapmakta aynı zamanda influencerlar ile markalara sosyal medya proje ve içerikleri üretmekte.

18 yaşında dev bir ergene sahiptir.

Üç kitabı vardır.

Sanırım uzun uzun konuşmamız gereken bazı şeyler var Kürşad’cığım

9 ay 3 yıl Annelik Günlüğü

Pınar Özyiğit ile beraber Annemden Bana

 

Nora Romi’nin yazdığı Ortalıkta Adam mı Yok? Destek Yayınları’ndan çıktı.

 

 

 

Önceki Yazılar

İLİŞKİNİZE İYİ BAKIN

Sonraki Yazılar

STRES ÇÖZÜMLERİ