neden-hala-yalnizsiniz

NEDEN HALA YALNIZSINIZ?

 

 

Bazı kadınlar yalnız olma nedenlerini kendilerine bile açıklayamazlar. Genellikle kiloluyum, zekiyim, güçlüyüm veya bağımsızım gibi çeşitli açıklamalar yapılır. Peki bu açıklamalar gerçeği ne kadar yansıtıyor? Yalnızlığı tercih etmenin başka bir sebebi olabilir mi?

Bekâr kadınların iç sorunlarının neler olabileceğini yazdık.

  1. Terkedilme korkusu

Geçmişte yaşanılan bazı travmalar ilişkiye bakış açısını etkileyebilir. Bu travmalar acı verici ve zor olabilir. Ama unutulmaması gereken bir nokta var: Bu travmalar kişiliğinizi karakterize etmiyor ve kimsenin sizi sevmeyeceği anlamına gelmiyor. Aksine, bu deneyim güçlü ve güvenilir ilişkiler kurmanıza yardımcı olabilir.

2. Ebeveynlerin mutsuz evliliğini tekrar etmekten korkma

Mutsuz bir evliliğin içinde büyümek sizi korkutmuş olabilir. Ama unutmayın ki bu sizin sorumluluğunuzda olan bir durum değildi. Kendi ilişkilerinizi ebeveyninizinkilerle kıyaslamamanız gerekir. Kendinizi güvende hissedeceğiniz bir ilişki yaratmak istiyorsanız çaba sarf etmeniz gerekir.

3. Önceki kötü ilişkilerin tekrarlanmasından korkma

Geçmişte yaşadığınız kötü ilişkilerinizi birer deneyim olarak yorumlayabilirsiniz. Kötü ilişkilerden sonra, bir ilişkide neyi istediğinizi ve ne olursa daha mutlu olacağınızı öğrenmiş olursunuz. Şimdi mutlu bir geleceğin size gelmesine izin vermek için geçmişten vazgeçme zamanı.

 

 

Önceki Yazılar

SEKS YAPMANIN PSİKOLOJİK VE FİZİKSEL FAYDALARI

Sonraki Yazılar

SES TERAPİSİNİN FAYDALARI