evli

“NE ZAMAN EVLENMELİYİM?”


 

Sıkı durun: Evlenmeniz için en doğru yaşınızın ne olduğunu açıklıyoruz. 

Derleyen: Buğra LEVENT

Kadınlara hep yumurtalık rezervlerinin azalacağı ve bunun sonucunda da doğurganlık yetilerini zamanla kaybedileceği öğretildiği için  evlilik meraklısı olmaları hiç de boşuna değil. Ayrıca çoğu kadının içinde anne olma duygusu yatıyor; hatta sırf bu yüzden tahammül sınırını zorlayan erkekleri çekmeye bile razılar. Her ne kadar ‘mutlu’ görünen ilişkilerin sonu hüsranla -yani boşanmayla- bitse de, evlilik  konusu bir türlü gündemden düşmüyor.

Evlilik için en iyi yaşı hesap etmeye gelince, matematik ve bilim imdadımıza yetişiyor. Bu algoritmaya göre, dünya evine girmek için en iyi yaş 26.  Bu sayı hesabı ise “Algorithms to Live By: The Computer Science of Human Decisions” (Yaşam İçin Algoritma: İnsan Kararlarında Bilgisayar Bilimi) isimli kitaptan geliyor.  Seçeneklerinin yüzde 37’sini eledikten sonra kişilerin en doğru kararı verdiğini söyleyen kitap, iş başvurularında da aynı hesabın yapıldığını ortaya koyuyor.

Eğer yaşınız 25’se evlenmek için geç kalmadınız; 36 yaşındaysanız ve bekarsanız da umudunuzu kaybetmenize hiç gerek yok! Çünkü tüm bu araştırmalara rağmen, mutlu evliliğin sırrı için belli bir kriter yok. Ne de olsa her şey yaşadığınız aşka bağlı.

 

Kaynak: Yazı, Women’s Health’ten derlenmiştir. 

 

 

Önceki Yazılar

İLİŞKİ APLİKASYONLARI HAKKINDAKİ GERÇEK NE?

Sonraki Yazılar

BENİM GÜZEL SAÇLARIM

Bir cevap yazın