mutlu-iliski-sirlari

Mutlu İlişki Sırları

İdeal bir ilişki yoktur. Her çift çeşitli zorluklar ve anlaşmazlıklar yaşar. Ancak mutlu ilişkileri sağlıksız ilişkilerden ayıran belirli farklılıklar vardır.

Mutlu bir ilişki sürdürmenize yardımcı olacak o farklılıkları derledik.

1. İhtiyaçlarını açıkça dile getirirler

Sevgi ihtiyacımızı dile getirmekten çekiniriz. Birçok kişi bir başkasına ihtiyaç duymayı ve sevmeyi bağımlılık olarak tanımlıyor. Bu durum yetiştirilme tarzından, aileden veya sosyal çevreden kaynaklanıyor olabilir.

Sağlıklı bir ilişkide çiftler birbirlerine duygusal yakınlık göstermekten çekinmezler.

2. Anlaşmazlıkların ilişkiyi zayıflatmasına izin vermezler

Çoğu ilişkide ortaklar arasındaki alışkanlıklar, inançlar, algılar ve beklentiler farklılık gösterir. Ve tüm bunlar da ilişkinin sarsılmasına neden olabilir. Mutlu çiftler farklılıklarının bilincindedir. Kimin daha doğru bir görüşe sahip olduğunu tartışmak yerine, ortak bir noktada buluşmayı tercih ederler.

3. Hatalarını kabul ederler

Birçok kişi kusurlu ve savunmasız görünmekten çekindiği için hatalarını kabul etmek yerine reddetmeyi tercih eder. Mutlu çiftlerde bu durum tam tersidir: onlar hatalarını kabul eder ve sorumluluk almaktan çekinmezler.

4. Birbirlerine değer verirler

Partnerinizi takdir etmek, onu sevdiğinizin iyi bir göstergesi olabilir. Bu, sizi bir araya getirir ve iyileştirir.

5. Kin tutmazlar

Kızgınlıklar ilişkiyi zehirler; büyür, çoğalır ve ilişkinin bitmesine neden olur. Karşınızdaki kişiye kin tutmanız, ona karşı olan tutumunuzu ve iletişiminizi etkiler. Mutlu çiftler kin tutmazlar, partnerlerini gerçekten affeder ve öfkeyi gizlemek yerine unuturlar.

 

 

Önceki Yazılar

Salgınının Ruh Sağlığımız Üzerindeki Etkileri

Sonraki Yazılar

Müzik Dinlemenin Önemi