Mert Fırat

MERT FIRAT İLE “TERAPİ”

 

 


!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali ve Yeni Film Fonu ortaklığında düzenlenen ve her ayın son Cumartesi günü 30’dan fazla farklı şehirde aynı anda ve ücretsiz gerçekleşen Yeni !f² gösterimleri, yılın en iyi belgesellerinden “Terapi” ile devam ediyor. !f 2018 kısalarından “Ayakkabı”nın da gösterileceği Yeni !f² programının canlı yayınlanacak sohbetinin konusu “Erkeklik Halleri”. Konuşmacısı ise oyuncu Mert Fırat olacak.

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin 9 yıl önce başlattığı ve dünyada ilk olma özelliği taşıyan Yeni !f² programı, bu ay “Erkeklik Halleri” temasıyla devam ediyor. !f İstanbul ve Yeni Film Fonu’nun ortaklığında, Movies that Matter ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’nun desteğiyle düzenlenen Yeni !f²’nin Mart 2018 programında, yılın en iyi belgesellerinden “The Work” ve Nehir Tuna’nın “Ayakkabı” adlı kısası gösterilecek. Ardından oyuncu Mert Fırat ile erkekliğin binbir halinin konuşulacağı özel bir sohbet gerçekleşecek.

Gethin Aldous ve Jairus McLeary’in geçtiğimiz ay !f İstanbul’daki gösteriminde büyük ilgi gören, dünyanın en önemli belgesel film festivallerinden Sheffield’de Seyirci Ödülü, SXSW’de de Büyük Jüri Ödülü’nü de kazanan filmleri “The Work / Terapi“, Kaliforniya’nın Folsom Hapishanesi’nde tek bir odada dışardan gelen üç adamla, çoğu ömür boyu hapis yatmakta olan mahkumların birlikte geçirdiği dört günlük terapi sürecini anlatırken; Nehir Tuna’nın yönettiği ve yine !f 2018 programından “Ayakkabı” adlı kısa ise, dini bir yurtta kalan Hakan adlı bir oğlanın hayatının dersini öğrenişini konu alıyor.

31 Mart Cumartesi saat 16:00’da başlayacak Yeni !f² gösterimi, İstanbul’da Cinemaximum Watergarden’da canlı olarak yapılırken, Diyarbakır’dan İzmir’e, Lefkoşa’dan Trabzon’a, 30’dan fazla şehirde de aynı anda gerçekleşecek. Sinemaseverler gösterimin ardından Mert Fırat ile yapılacak sohbeti de kendi bulundukları şehirde canlı yayında izleyebilecek ve oyuncuya sorularını sorabilecek.

Her ayın son Cumartesi günü hep birlikte film izliyoruz!

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin 9 yıl önce başlattığı ve bu yıl bağımsız ve yeni bir projeye dönüşen Yeni !f², her ayın son Cumartesi günü, 40’tan fazla farklı noktada, en güncel ve heyecanlı belgesel ve kurmaca filmleri ortaklaşa izleme imkanı yaratıyor. Dünyamızın en can alıcı sosyal sorularını sinema üzerinden düşündürmeyi ve filmlerin yaratıcılarıyla canlı sohbetler yaparak seyirciye yeni keşif alanları yaratmayı amaçlayan Yeni !f², !f ruhunu İstanbul, Ankara ve İzmir şehirleri dışında da yaşatan ve ortakların kendi şehirlerinde !f sinema klüplerini yaratacakları bir mini-festival. Türkiye ve Orta Doğu’dan en yeni, uzun ve kısa metraj filmlerin ve belgesellerin gösterileceği Yeni !f², bu bölgeden çıkan ve dünyada henüz yeterince duyulamayan yeni seslerin geniş kitlelerce izlenebilmesi, tanınması ve takip edilmesini hedefliyor.

ERKEKLİK HALLERİ

Tarih: 31 Mart 2018, Cumartesi

Saat: 16:00 – Gösterim: Ayakkabı & Terapi, 18:00 – Mert Fırat ile “Erkeklik Halleri

Yer: İstanbul – Cinemaximum Watergarden

Ayrıntılı bilgi için: ifistanbul.com

 

 

Etiketler:
Önceki Yazılar

30 MART DÜNYA BİPOLAR GÜNÜ

Sonraki Yazılar

BİR KEYİF ÇAYI KOYUN