kotex'ten-kizlar-sahada-sosyal-girisimine-destek

Kotex’ten Kızlar Sahada Sosyal Girişimine Destek

Kotex, kadın futbolunu Anadolu’da daha da yaygınlaştırmayı amaçlayan Kızlar Sahada sosyal girişimine destek olmaya devam ediyor.

Futbolun “erkek sporu” olduğu klişesi ve toplumun konuya yaklaşımı tüm dünyada benzerlik gösteriyor. Kızlar Sahada sosyal girişimi ve hijyenik ped markası Kotex, kadının güçlendirilmesi ve istedikleri her alanda var olabileceğini göstermek amacıyla kadın futbolunu destekliyor. Kotex markasının bağlı olduğu Kimberly-Clark Türkiye’nin Genel Müdürü Sibel Demir projeyle ilgili olarak, “Kadınların isterlerse her konunun üstesinden gelebileceklerini biliyoruz ve bunu sahada göstermeleri için futbolu bir sembol olarak ele alıyoruz. Bu anlamda futbolun çok güçlü bir toplumsal farkındalık yaratacağına inanıyoruz. Futbolun sadece futbol olmadığını, hayatın ta kendisi olduğunu göstermek için Kızlar Sahada ekibiyle önemli bir yolculuğa çıktık” diyor. Anadolu’daki genç kızların hayata futbolla tutunup kendilerini sporla ifade edebilmeleri için geçen seneden bu yana Malatya Kızlar Futbol Takımı’nın sponsorluğunu yürüten Kotex, Kızlar
Sahada ile işbirliği yaparak Kayseri Gençlerbirliği Spor Kulübü, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, Denizli Horozkent Spor Kulübü ve Samsun İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarı Spor Kulübü’nü de sponsorluk kapsamına ekledi. Bu programı özel kılan ise klasik sponsorluğun ötesinde bir deneyim sunması. Futbol tekniklerinin yanı sıra, A takım oyuncularına özel tasarlanmış olan Futbolcu Gelişim Programı kapsamında sporculara toplumsal cinsiyet eşitliği, başarı için psikolojik dayanıklılık, kişisel marka olma, kariyer yönetimi gibi çeşitli alanlarda eğitim ve koçluk verilerek oyuncuların kişisel yetkinliklerinin ve kariyer gelişim becerilerinin artırılması hedefleniyor. Kotex’in sponsoru olduğu takımlardaki kadın futbolcuların yanı sıra antrenörler ve sporcu ailelerine de bir yıl süreyle yerinde ve online eğitimler verilecek.

Yazı: Hüma Kaya

 

 

Önceki Yazılar

Kriz Anlarında Güçlü Kalmanıza Yardımcı Olacak Öneriler

Sonraki Yazılar

Online Terapi