korona-gunlerinde-kendi-alaninizi-olusturun

Korona Günlerinde Kendi Alanınızı Oluşturun

Sevdiğiniz insanlarla birlikte karantinada olmak hem büyük bir zevk hem de büyük bir test olabiliyor. Bu günlerde kendinize yalnız kalmak için bir alan oluşturursanız, stresinizle baş edebilir ve yeni güç kaynakları keşfedebilirsiniz.

Hepimizin yalnız kalabileceği bir alana ihtiyacı vardır. Bunun nedenleri ise:

  • Yalnızlık, rahatlamanıza, yeniden başlamanıza ve ne istediğinizi açık bir şekilde görmenize yardımcı olur.
  • Etrafınızdaki insanlardan uzaklaşmanız, olayları daha net görmenizi sağlar. Diğerinin istek ve ihtiyaçlarını daha açık bir şekilde algılayabilirsiniz.
  • Yalnız kalarak, eşsiz yaratıcı fikirlerinize zaman ayırabilirsiniz.
  • Bedeninizi daha iyi duyabilirsiniz. Duygularınızı daha iyi analiz edebilir ve anlayabilirsiniz.

Kendi Köşemizde Ne Yapabiliriz?

Balkonunuzun, mutfağınızın veya yatak odanızın bu özel alan olduğunu hayal edelim.

Bu alanda vücudunuzu rahatlatmak için biraz hareket edin. Bunu, sadece kilo aldığınızı düşündüğünüz veya fit görünmek istediğiniz için değil, vücudunuzun harekete ihtiyacı olduğu için yapmalısınız. Hareketsiz kaldığımız dönemlerde duygularımız çıkış yolu bulamaz ve stres artar. Bu nedenle dans edin. Hareket ederek sınırlı bir alanda kalmak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak.

Günlük tutabilirsiniz. Bu süreci nasıl yönettiğinizi, nelerin doğru veya nelerin ters gittiğini, sorun yaşadığınız alanları, isteklerinizi kâğıda dökebilirsiniz. Cevap bulmanız daha kolay olur.

Düşüncelerinizi düzenlemekte zorluk çekiyorsanız, odanızı toparlamayı deneyin. Kitaplığınızı veya dolabınızı yeniden düzenleyin. Bir şeyleri düzene sokmak zihninizi rahatlatabilir.

 

 

Önceki Yazılar

Motivasyonu Düşüren Sekiz Cümle

Sonraki Yazılar

Koçluk Geçici Bir Moda Mı?