kendinizi-tarzinizla-ifade-edin (2)

KENDİNİZİ TARZINIZLA İFADE EDİN

 

 

Giysilerimiz bizleri ifade eden bir iletişim aracıdır. Çoğunlukla kendimizi bireysel olarak anlatacak kıyafetleri seçmek yerine, ruh halimizi yansıtan parçaları taşımayı tercih ederiz.

Eğer bu durumdan sıkıldıysanız, kişisel özelliklerinizi, “Ben”i doğru bir şekilde dışarıya aktarmayı istiyorsanız aşağıdaki önerilere göz atabilirsiniz.

  1. Kendiniz hakkında bilgi toplayın; kendinizi nasıl gördüğünüzü algılamaya çalışın, eski günlüklerinizi okuyun, son on yılın fotoğraflarını inceleyin. Neyi tekrarladığınızı ve son zamanlarda neyin ortaya çıktığını inceleyin. Sevdiğiniz insanlara, sizi bir yabancıya nasıl tarif ettiklerini sorun. Rahatsız olduğunuz durumları ortadan kaldırmaya çalışın.
  2. Dolabınızı bu kıyafetlerle doldurmanıza sebep olan psikolojik nedenleri bulun ve kendinize şu soruları sorun: Kendi tarzınla ilgili neyi değiştirmek veya geliştirmek istiyorsun? Kafanızda bir birey oluşturun. Bu bireyin tarzını nasıl tanımlarsınız? Son olarak da kendinize, tarzınızı neden değiştirmek istediğinizi sorun.
  3. Alışveriş yaparken arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz. Ayrıca sosyal medyada birçok uygulamayı ziyaret edebilir ve size yakışacağını düşündüğünüz tarzı oluşturabilirsiniz. Eğer tarzınızı gerçekten değiştirmek ve giydiğiniz kıyafetlerin ruh halinizden ziyade sizi yansıtmasını istiyorsanız, seçtiğiniz kıyafetlerin şu anki tarzınızdan farklı olmasına özen gösterin.

 

 

Önceki Yazılar

MUDRA NEDİR, ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Sonraki Yazılar

KENDİNİZİ GÜVENDE HİSSETMENİN YARARLARI