kendinizi-iyi-hissetmenize-yardimci-olacak-oneriler

Kendinizi İyi Hissetmenize Yardımcı Olacak Öneriler

Sevdiklerimizi teselli etme arzusu insanlık tarihi kadar eskiye dayanıyor. Ve bu kendisini şarkılar, kitaplar, filmlerle de ortaya koyuyor. Zor zamanlarınızda size kendinizi iyi hissettirecek olan önerilerimizden fikir alabilirsiniz.

Kitap

Judith Malika Liberman’ın kaleme aldığı “Masallarla Yola Çık” ve “Masal Terapi” kitaplarıyla tıpkı metaforlarla teselli etmede olduğu gibi masallarla size iyi gelecek bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Film

1997 yapımı Roberto Benigni’nin hem yönetmenliğini hem de başrolünü üstlendiği “Hayat Güzeldir” filmi, sevdiklerimizin kaybı, haksızlık ve zorlu hayat koşullarına rağmen yaşam sevincimizi içimizde nasıl canlı tutabileceğimizi gösteriyor.

Dizi

Belki bugüne kadar sayısız kez izlediniz, ama “How I Met Your Mother” ve “Friends”in morale ihtiyacınız olan zamanlarda yüzünüzde ufak da olsa bir tebessüm yaratacağına eminiz. Zorlu zamanlarda arkadaşların birbirine verdiği destek hiçbir şeye değişilmez.

Çocuklar için

Yazar Tove Jansson’un “Künüf’ü Kim Teselli Edecek?” kitabı, yalnız ve çekingen bir çocuk olan Künüf’ün hikâyesini konu ediniyor. Kendini teselli edecek birini ararken karşısına yardıma ihtiyacı olan bir arkadaş çıkmasıyla hayatı değişen Künüf, miniklere ilham kaynağı oluyor.

 

 

Önceki Yazılar

Vazgeçmemiz Gereken Altı Düşünce

Sonraki Yazılar

Karantina Ruh Sağlığını Nasıl Etkiliyor?