kendinizi-gelistirmenize-yardimci-olacak-fikirler (2)

Kendinizi Geliştirmenize Yardımcı Olacak Fikirler

Duyguların her saniye değiştiği şu günlerde kendinize yatırım yapmaya ne dersiniz? Bu yatırımlar sayesinde hem zihniniz rahatlayacak hem de yeni şeyler öğrenmiş olacaksınız.

Kendinizi sakinleştirmenize ve geliştirmenize yardımcı olacak öneriler.

1. Fazlalıklardan kurtulun

Evinizde büyük bir kaosun olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, çünkü temizlik yapmak için her zaman vakit yaratılamıyor. Bu kaos görünümü kendinizi kötü hissetmenize yol açabilir. Fazlalıkları atın ve kaosun ortadan kalkmasını sağlayın. Bir şeyleri düzene sokarak, kendinize hala kontrol edebileceğiniz şeylerin olduğunu hatırlatmış olursunuz.

2. Yeni bir dil öğrenin

Yeni bir dil öğrenmeniz yalnızca zihninizi dinç tutmakla kalmaz, modern düzene de ayak uydurmanıza yardımcı olur. O çok gitmek istediğiniz yere dilini öğrenmiş olarak gidebilir, iş yaşamınızda da farklı diller biliyor olmanın avantajından faydalanabilirsiniz.

3. Yazı yamaya başlayın

Hangi konu üzerinde yazdığınızın hiçbir önemi yok. Yazı yazarak, her durumda iç benliğinizle iletişime geçmiş olacaksınız. Bir roman veya çocuk kitabı için beklide uzun süredir kafanızda bir hikaye vardır, şimdi onları kâğıda dökmenin tam zamanı.

Uzun süredir unutamadığınız, ilk günkü gibi taze acılarınızı da yazmayı deneyebilirsiniz. Yani illa ki bir roman veya hikâye yazmanıza gerek yok; kendinizi de yazabilirsiniz.

4. Yemek yapın

Yemek yapmak yaratıcı bir olaydır. Kendi tarifinizi kendiniz yaratabilir veya denemek istediğiniz herhangi bir yemeği yapabilirsiniz.

5. Yeni müzikler keşfedin

Herksin dinlemeyi sevdiği ve dışına çıkamadığı müzik tarzları ve favori sanatçıları vardır. Şimdi, müzik listenize yeni tarzlar ve sanatçılar eklemenin tam zamanı. Size ilham olabilirler.

6. Yeteneklerinizi ortaya çıkarın

Hiç bir müzik aleti çalmayı veya şarkı söylemeyi istediniz mi? Şu an istemediğiniz kadar bol vaktiniz var.

7. Duygularınızı dinleyin

Duygular, duygusal becerileri geliştirmek için güçlü bir araçtır. Bu dönemde kendinizi daha iyi ifade etmeyi ve doğru kararlar vermeyi öğrenebilirsiniz.

8. Güçlü yanlarınızı yazın

Farklılıklarımızı ve becerilerimizi sık sık unuturuz. Onları hatırlamak ve kullanmaya devam etmek önemlidir. Güçlü yanlarınızın ve becerilerinizin listesini yapın. Size bazı şeyleri hatırlatmakta yardımcı olacaktır.

 

 

Önceki Yazılar

Ne Kadar Sağlıklısınız?

Sonraki Yazılar

Şişkinlik Nasıl Dindirilir?