spa1

KARMAŞADAN UZAKTA


…kendinizle baş başa kalın. Dinlendirici spa bakım ve masajlarıyla ruhunuzu, zihninizi ve bedeninizi rahatlatın. fazla. Her bütçeye ve “vakit sıkıntısına göre” spa bulmanız mümkün.

Sil baştan

Spa’da vakit geçirmek size rahatlama, dinçleşme ve zihin, beden ve ruhunuza format atma imkânı sağlıyor. ESPA’nın kurucusu Sue Harmswoth, “Zihin detoksu yapmak, cildinizi ve vücudunuzu arındırmak ve günlük rutininizi bir süreliğine de olsa tümüyle değiştirmek için kendinize yeterli zamanı vermiş oluyorsunuz” diyor. Florida Clearwater Beach’teki Sandpearl Resort’un spa yöneticisi Maureen Vipperman ise, “Bir kişi spa’ya girer girmez sinir sistemi sakinleşmeye başlıyor. Fakat gerçek bir spa deneyimi için ben üç gün öneriyorum” diyor.

Bir taşla kaç kuş?

Bir sürü! Öncelikle günlük rutinden kaçış deneyimini başka insanlarla paylaşmak, genellikle bir bağlanma duygusuna da sebep oluyor. Spa’da aldığınız bakım sonrasında jakuzi, sauna veya buhar odasında geçirdiğiniz ekstra zaman, arzu ettiğiniz sonuçları daha da artırıyor.

Ayrıca olanakları lehinize çevirerek kendinizi şımartabilirsiniz. Çoğu spa merkezi, meyve veya bitki çayları ve sağlıklı atıştırmalıklar sunuyor. Bu da sağlıklı beslenme ve wellness’a hızlı bir başlangıç yapmayı kolaylaştırıyor. Sonuç olarak, birkaç saatlik spa deneyiminin ardından şehrin kargaşasına döndüğünüzde “daha temiz” bir yaşam stili oluşturmak üzere kendinize motivasyon kaynağı da yaratabiliyorsunuz.

Hangi tedavi, hangi merkezde yapılmalı?

Vücut sarması uygulamasını medikal spa merkezinde mi yoksa otelde mi yaptırmalısınız? Ve spor salonundaki spa merkezine güvenebilir misiniz? Tüm soruları, Los Angeles’ta güzellik danışmanı olan ve yaklaşık 20 senedir spa merkezlerini profesyonel olarak inceleyen Kelly Atterton cevaplıyor.

Günlük spa’da masaj yaptırın. Hangi spa merkezine giderseniz gidin, yaptırdığınız masajla ilgili genelde kötü sonuç almazsınız. Fakat günlük spa merkezileri, birazcık daha pahalı olan otel versiyonlarına göre bütçeniz için daha uygun olabilir.

Medikal spa’da yüksek teknolojili cilt bakımı yaptırın. Atterton, “İster lazer, ister kimyasal peeling olsun, söz konusu müdahaleyi o işi en fazla uygulayan insanın yapmasını istersiniz” diyor ve ekliyor; “Otellerdeki spa merkezlerinde de bu cihaz vardır ama daha az kullanılır.”

Otel ya da tatil köyündeki spa’da vücut bakımı yaptırın. Atterton bu önerisini, “Tüm vücudunuz ovalanıp yağlandığında, sadece bornozunuzun içinde olmak ve rahatlamak istersiniz” şeklinde açıklıyor. “Kıyafetlerinizi giyip eve doğru arabanızla yol almanız, bu rahatlama etkisini altüst eder.”

Son dokunuşları spor salonu spa’sında yaptırın. Atterton, “Tam hizmet sunan spor salonu spa’ları, vücudunu ve kaslarını öne çıkarmak isteyenler için ağda ya da sprey bronzluk gibi hizmetler de veriyor” diyor.

 

 

Önceki Yazılar

SEKSİ EN ÇOK ETKİLEYEN FAKTÖRLERDEN BİRİ DE…

Sonraki Yazılar

İLİŞKİLERDE EN SIK YAPILAN 9 HATA

Bir cevap yazın