kahve-kitap-birlikteliginin-ayricalikli-hali-books-and-coffee (2)

KAHVE-KİTAP BİRLİKTELİĞİNİN AYRICALIKLI HALİ: BOOKS AND COFFEE

Kaliteli bir kahve ile kitap keyfi yapmak isteyenlere rahat mekanlar yaratmayı hedefleyen Books and Coffee, şu anda misafirlerini beş şubesinde ağırlıyor. 2020 sonuna kadar toplam 12 mağazaya ulaşmayı hedefleyen Books and Coffee, “iyi kahve” ve “iyi kitap”ın yanı sıra, dökülen kahvelerden sabun yaparak ve okullara kitap bağışında bulunarak, sürdürülebilir bir gelecek için de destek sunuyor.

Kitap kurtlarının en sevdikleri eşlikçilerden biri de şüphesiz iyi bir kahve… Bu keyfi rahat ve huzurlu bir atmosferde yaşamanın verdiği hazzı ise okumaya tutkun olanlar bilir. Artık bu konsepti tüm pozitif yönleriyle, üstelik işin içine doğallığı da katarak yansıtan bir mekan var: Books and Coffee.

Sektörde deneyim sahibi üç isim Tahir Bulca, Barış Gültekin ve Edvar Aksakal’ın bir araya gelerek hayat verdiği Books and Coffee, tam bir tutku hali olan kitap ve kahveyi keyifli bir ortamda bir araya getiriyor. Her şubesinde aynı kahvenin aynı özenle demlendiği Books and Coffee’nin inceliği, dekorasyonda kullanılan objelerde de fark ediliyor. Ayrıca yine mekanda birçok kitap kulübünün sohbetleri de düzenleniyor.

Dökülen kahveler geri dönüştürülüyor

Books and Coffee ekibi, kahveye olan tutkusunu sürekli araştırmalar yaparak artırıyor. Avrupa’da da sıkça yapıldığı gibi, mekanda artan kahvelerden yapılan sabun ve koku gidericiler başarılı sonuçlar veriyor. Böylece dünya kaynakları en iyi şekilde kullanılırken, hammaddesi doğallık içeren ürünler konusunda da farkındalık yaratılıyor.

Books and Coffee, konseptiyle uyumlu olarak kitapları da sosyal sorumluluk projelerine dahil ediyor. Şubeler açıldıktan kısa bir süre sonra okullara kütüphane kurulabilmesi için başlatılan kitap kampanyası çerçevesinde birçok okula bağışta bulunuyor. Okullara yapılan kitap bağışları aynı zamanda süreklilik içeriyor.

 

 

Önceki Yazılar

EBEVEYN PROBLEMİ: YANSITMA

Sonraki Yazılar

UMUT VEREBİLECEK MEKTUPLAR