kadinlar-neden-orgazm-taklidi-yapiyor (4)

Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapıyor?

Araştırmalara göre, heteroseksüel kadınların % 67’si orgazm taklidi yapıyor. Bu aldatmaca gerçekten zararsız mı? Bir kadın ilişki sırasında gerçek bir zevk yaşayabilir mi?

Kadınların orgazm taklidi yapmasının sebeplerinden biri, yanlış inanışlara göre hareket ediyor olmaları. Kadınlara, sınıra ulaşmadan gerçek zevki yaşayamayacağı söyleniyor. Rol yaptıktan sonra da kendilerini sorgulama kısmına geçiyorlar: “neden zevk alamıyorum, bende bir sorun mu var?

Aslında, rol yaparak hem kendinizi hem de partnerinizi kandırmış oluyorsunuz. Yalan söylemek zararsız görünebilir, ancak bu durum zamanla aranızdaki yakınlığın yok olmasına sebep olur. Kadınların neden orgazm taklidi yaptığını inceleyelim.

Orgazm taklidi yapmak, ilişkiyi sonlandırmak için yapılabilir. Belki partnerinizden hoşlanmıyorsunuzdur belki de zevk noktasına ulaşmanın uzun ve yorucu olacağını düşünüyorsunuzdur. Sebep ne olursa olsun, gözlerinizi kapatın ve o anın tadını çıkarmaya bakın. Orgazm olmak düşündüğünüzden daha kolay olabilir.

Bazen de kadınlar bunu sırf partnerlerini memnun etmek için yapıyorlar. Bunu yapma sebepleri de, partnerlerini kaybetme korkusundan kaynaklamıyor olabilir. Son yapılan araştırmalara göre, eşlerinin kendilerini aldatacağını düşünen kadınlar daha sık orgazm taklidi yapıyor.

Seks yapmaktan hoşlanmıyor da olabilirsiniz. İlişki esnasında acı çekiyor olabilirsiniz veya uzun sürdüğünü düşündüğünüz için size eğlenceli gelmiyor olabilir. Belki de oradan uzaklaşmanız gerekiyordur.

Kimileri de partnerlerini manipüle etmek için orgazm taklidi yapıyor. Partnerlerinden daha güçlü ve daha baskın olduklarını hissettirmek için rol yapmayı seçebiliyorlar.

Güvensiz hissediyor olmanız da bir neden olabilir. Bazı kadınlar partneriyle yaşayabileceği herhangi bir tartışmadan kaçmak için orgazm taklidi yapmayı seçiyor.

Stres altında hissediyor olabilirsiniz. Sizden iyi bir performans beklendiğini düşünüyor olabilir ya da karşınızdaki kişiyi etkilemek için taklit yapmayı seçiyor olabilirsiniz.

O gün kendinizi sadece iyi hissetmiyor da olabilirsiniz. Bu tür durumlarda sırf partneriniz istediği için ilişkiye girmek yerine, sizi rahatlatacak başka şeyler yapmayı deneyebilirsiniz.

İlişki sırasında orgazm olmamanızın birçok nedeni olabilir. Durumu düzeltmek istiyorsanız eğer orgazm olamamanızı bir sorun olarak görmeyi bırakmanızı önerebiliriz. Bu durum size kendinizi eksik hissettiriyor, zihinsel ve bedensel sağlığınızı etkiliyorsa jinekoloğunuzla veya bir terapistle iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz.

 

 

Önceki Yazılar

Kadın Özgürlüğünü Etkileyen Faktörler

Sonraki Yazılar

Oligoterapi Nedir?