shutterstock_338876147

KADINLAR DA ‘SERT SEKS’ SEVİYOR!


Evet, doğru okudunuz. 400.000’den fazla OkCupid üyesi üzerinde gerçekleştirilen anketin ardından, kadınların %62’sinin sekste sertliği sevdiği ortaya çıktı. Neden mi?

Derleyen: Buğra LEVENT

Vanilya seksi sevmek zorunda değiliz. Seks araştırmacısı Nicole Prause, ısırılma, tırnaklanma ya da biraz şaplaklanma gibi etkenlere tepki olarak vücutta kalp hızının ve tansiyonun yükseldiğini belirtiyor. Bu etkenler seks sırasında gerçekleştiğinde ise bazıları bundan cinsel haz alabiliyor. Dahası, acıya verilen tepki ile cinsel uyarılma, beynin bazı alanlarında üst üste geliyor.

Peki  biraz cüretkar hissettikleri zaman kadınları baştan çıkaran şey ne?  Kadınların %62’si, seks sırasında saçlarının çekilmesini seksi bulduklarını belirtirken, %60’ı ise partnerinin kontrolü ele almasının hoşlarına gittiğini söylüyor. “Uçuk” hareketler listesinin başrolünde  ısırılma, bağlanma ve küçük düşürücü sözcükler duyma da yer alıyor. Araştırmanın bir diğer sonucu ise 2013’ten bu yana insanların BDSM heveslerinin %23 arttığını gösteriyor.

Tüm bunların uyum meselesi olduğunu söylemekte yarar var. Zira yatakta yeni şeyler (özellikle de sert olanlar) denemeden önce, partnerinizin de sizin de bu fikre onay vermesi şart. Yatakta ne istediğinize dair partnerinizle sürekli diyalog içerisinde olun. Her insan sertlikten hoşlanacak diye bir şey asla yok. Fakat yatakta macera peşindeyseniz, biraz ‘yaramaz’ olmaktan zarar gelmez.

 

 

Önceki Yazılar

DÖRT FARKLI KADIN, DÖRT FARKLI KOKU

Sonraki Yazılar

YALNIZ ZAMAN GEÇİRMEK, SANDIĞINIZDAN DAHA GÜZEL!

Bir cevap yazın