sosyalmedya

İNTERNETTE VAKİT KAYBETMEYİN!

 

 


Sanal alemde çalışanlar insanlar gerçek hayata nasıl ayak uyduruyor? İşte cevabı… 

Derleyen: Y. Buğra LEVENT 

Joshua Zerkel, Evernote’un Küresel Müşteri İlişkileri ve Eğitim Müdürü 

İnternette harcadığınız süreyi en iyi şekilde yönetebilmek için, bu süreyi nasıl harcadığınızı bilmeniz gerekiyor. Zerkel, internet sitelerinde ve uygulamalarda ne kadar vakit geçirdiğini takip edebilmek için aylık hizmet bedeli 9 dolar olan RescueTime uygulamasını kullanıyor. Ayrıca interneti ne kadar kullandığınızı telefonunuzun bataryasından da takip edebilirsiniz. Böylelikle hangi uygulamaların sizin enerjinizi ve telefonunuzun enerjisini bitirdiğini de görebilirsiniz.

Steve Huffman, Reddit CEO’su

“İşiniz dışındaki zamanı ikinci işinizmiş gibi düşünün ve asıl proje kendinizmişsiniz gibi davranın.” Huffman, bir Reddit kullanıcısının paylaştığı bu yazıyı asla unutmuyor. İnternette geçirdiğimiz sürenin çoğu tepkiseldir: Etkinliklerle ya da yorumlarla etkileşime gireriz. Huffman daima proaktif düşünebilmek adına kendine zaman yaratıyor ve boş zamanlarını nasıl değerlendirdiğini inceliyor. Huffman, konu ne olursa olsun önceliğini bu işe veriyor.

Keith Coleman, Twitter’ın Üretimden Sorumlu Müdür Yardımcısı 

Telefonunda sadece Twitter ve iMessage’in bildirimlerini açık tutan Coleman, diğer tüm uygulamaları sessize almış durumda. Üstelik Coleman, yatma saatinde göz atmaktan kaçınmak amacıyla, telefonunu başucuna koymak yerine sokak kapısının hemen yakınında şarja takıyor.

Pamela Rutledge, Media Psychology Research Center Yöneticisi 

Facebook’ta sadece aileniz ve yakın arkadaşlarınızla, LinkedIn’de ise sadece tanıdığınız kişilerle bağlantı kurun. Bildirimlerinizi yönetilebilir bir seviyede tutun. Bazı uygulamaların eğlence için olduğunu, bazılarınınsa angarya olduğunu unutmayın.

Ryan Roslansky, LinkedIn’in Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı 

Roslansky, kızları uykuya dalmadan önce telefonuna dokunmuyor. Çünkü teknolojinin aile yapısını bozmasına asla izin vermiyor. Roslansky, kızları uykuya dalmadan önce telefonuna dokunmuyor. Çünkü teknolojinin aile yapısını bozmasına asla izin vermiyor.

Kavyon Beykpour, Twitter’ın Video Müdürü ve Periscope’un Kurucu Ortağı

Beykpour, toplantılarda telefonunu “Rahatsız Etmeyin” moduna alıyor. Birlikte olduğunuz insanlara saygı göstermeniz gerekiyor. Üstelik dikkatinizi vermek size zaman kazandırır ve toplantıların verimli geçmesini sağlar

 

 

 

 

 

Etiketler:
Önceki Yazılar

DAHA ZEKİ BEBEKLER İÇİN…

Sonraki Yazılar

ERKEKLER NEDEN FUTBOL HASTASI?